انواع سونوگرافی بارداری

توسط آبان ۱۶, ۱۳۹۶ سونوگرافی, مقالات بدون نظر

انواع سونوگرافی

برای اسکن حفره شکم و ارائه تصاویری از جنین در سونوگرافی از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می شود . سونوگرافی انواع مختلفی دارد که هریک به منظور یک هدفی مورد استفاده قرار می گیرد .

سونگرافی NT

سونگرافی NT

سونوگرافی nt

سونوگرافی ان تی به منظور تشخیص سندروم دان مورد استفاده قرار می گیرد . در پشت گردن جنین مایع شفافی تجمع می کند که به آن ان تی گفته می شود . با استفاده از سونوگرافی ان تی می توان این مایع را برای تشخیص سندروم دان بین هفته یازدهی تا سیزدهیم اندازه گیری کرد . برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این نوع سونوگرافی می توانید به مقاله سونوگرافی ان تی مراجعه نمایید .

سونوگرافی آنومالی

یکی از انواع سونوگرافی ، سونوگرافی انومالی می باشد که بعنوان اسکن اواسط بارداری نیز شناخته شده است ، با استفاده از این نوع سونوگرافی پزشک می تواند جنین ورحم مادر را با دقت بیشتری بررسی کند . هدف اصلی سونوگرافی آنومالی بررسی طبیعی روند رشد جنین می باشد .

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی از انواع دیگر سونوگرافی می باشند که در سونوگرافی ۳ بعدی برای تولید تصاویر سه بعدی از جنین، از یک پروب و نرم افزار مخصوص استفاده می شود .

در سونوگرافی چهار بعدی برای مشاهده چهره و حرکات جنین از اسکنر ویژه ای استفاده می شود .

سونوگرافی داپلر

سونوگرافی داپلر در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از انجام این سونوگرافی بررسی سنجش مسیر عروق می باشد، در این سونوگرافی بطور دقیق سرعت عبور خون  و باز و بسته بودن عروق مورد بررسی قرار می گیرد .

اکوی قلب جنین

برای ارزیابی عملکرد قلب در این نوع سونوگرافی از امواج صوتی استفاده می شود، در واقع اکوی قلب جنین به منظور ارزیابی نقص مادرزادی در قلب جنین انجام می گیرد .

 تمامی سونوگرافی هایی که نام برده شد در مرکز سونوگرافی سروش با استفاده از جدیدترین تجهیزات روز دنیا و کادر پزشکی مجربی انجام می گیرد از طریق را های ارتباطی زیر می توانید راهنمایی و مشاوره های بیشتری را دریافت نمایید

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی خوب در تهران

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر به گالری سایت مراجعه نمایید و یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و کانال تلگرام ما را دنبال کنید :

در خصوص اطلاعات سونوگرافی و یا جهت کسب نوبت می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس :  ۴۴۱۶۲۱۲۶
۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸

آدرس سونوگرافی سروش (سونوگرافی غرب تهران )

آدرس:بزرگراه ستاری جنوب، ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

ارسال نظر

هجده + 1 =

Call Now Button