اهمیت سونوگرافی آنومالی

توسط آبان ۱۰, ۱۳۹۶ سونوگرافی, مقالات بدون نظر

اهمیت سونوگرافی آنومالی

در این روش همه ی اعضای جنین مثل مغز ، کلیه ، قلب  را چک می کنند، تا از سالم بودن و رشد کردن طبیعی اعضای جنین مطلع شوند و اگر مشکلی دیده شده هرچه سریع تر آن را بهبود بخشند .

سونوگرافی آنومالی مشخص می کند جنین در شکم مادر به چه صورتی قرار گرفته و اندازه ی صورت و دست  و پاها را نشان می دهد و کاملا مادر می تواند جنین خودش را ببیند . در سونوگرافی آنومالی مراقبت های جنین و مادر بهتر انجام می گیرد و اگر جنین دچار مشکلی مثل نارسایی در مغز جنین یا در اندام های بدن باشد مشاهده می شود و پزشک متخصص شروع به درمان می کند.

سونوگرافی آنومالی

سونوگرافی آنومالی چیست ؟

بیشتر مادران در دوران بارداری خود از سونوگرافی آنومالی سوال می کنند که یک غربالگری است که همان پیدا کردن و مشاهده شدن مشکلات جنین می باشد . برای انجام سونوگرافی آنومالی باید شکم مثانه مادر پر شده باشد به همین دلیل قبل از انجام سونوگرافی مادر باید مقدار زیادی مایعات مصرف کند. پر بودن مثانه باعث می شود که سونوگرافی بهتر انجام شده و جنین بهتر دیده شود . انجام سونوگرافی به این صورت است که مادر بر روی تخت دراز کشیده و پزشک دستگاهی را روی شکم به حرکت در میاورد و مادر می تواند از طریق مانیتور جنین خود را مشاهده کند و حتی زمان به دنیا آمدن جنین را بفهمد .

از جمله مواردی که پزشک باید در حین سونوگرافی آن ها را چک کند عبارتند از :

طرز قرار گرفتن جنین در رحم مادر ، ضربان قلب ، جنسیت جنین ، اطلاعات جفت و … را نشان می دهد  و دکتر با توضیح هاتش آن را برایتان شرح می دهد .

زمان انجام این سونوگرافی آنومالی بین هفته ی ۱۸ تا ۲۲ در دوران بارداری است که چون رحم هنوز شلوغ نشده بهتر میتوان جنین را دید و از مشکلاتش با خبر شد . بهتر است برای اولین سونوگرافی به مراکز معتبر بروید تا تشخیص کاملا درست باشد .

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی خوب در تهران

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر به گالری سایت مراجعه نمایید و یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و کانال تلگرام ما را دنبال کنید :

در خصوص اطلاعات سونوگرافی و یا جهت کسب نوبت می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس :  ۴۴۱۶۲۱۲۶
۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸

آدرس سونوگرافی سروش (سونوگرافی غرب تهران )

آدرس:بزرگراه ستاری جنوب، ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

ارسال نظر

هجده − یک =

Call Now Button