بارداری پوچ چیست ؟

توسط بهمن ۲۴, ۱۳۹۷ سونوگرافی, مقالات بدون نظر

بارداری پوچ چیست ؟

چقدر از بارداری پوچ اطلاع دارید ؟

آیا نگران بارداری پوچ هستید ؟

می دانید چه موقع بارداری قطعی می شود ؟

این موضوع برای همه زوج ها مهم شده  است .  در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با علائم حاملگی پوچ و تشخیص حاملگی پوچ آشنا شوید .

آمار ها گویای این است که حدود ۵۰ درصد از سقط هایی که انجام می شود مرتبط با حاملگی پوچ است . متخصصان حاملگی پوچ را در گروه سقط ها قرار می دهند .

سونوگرافی جنین

سونوگرافی جنین

سقط جنین

سقط جنین از دست رفتن بارداری زیر ۲۰ هفته حاملگی و یا وقتی که جنینی دفع شده ، زیر ۵۰۰ گرم وزن داشته باشد ، اسم آن را سقط می گذارند این تعریفی از سقط عنوان می شود . اگر کل دوره بارداری ۴۰ هفته و یا دویست و هشتاد روز ذکر شود ، وقتی جنین ۲۰ هفته اول ، دفع شود ، سقط اتفاق افتاده و ممکن است این سقط در سه ماه اول اتفاق بیوفتد یا در سه ماه دوم . اگر بین ۱۲ هفته اول سقط داشته باشد سقط سه ماه اول اطلاق می شود و در ۱۲ هفته تا ۲۰ هفته ، سقط سه ماهه دوم ، می گویند .

بارداری پوچ

بارداری پوچ در گروه سه ماه اول قرار می گیرد یعنی زیر ۱۲ هفته بارداری رخ می دهد و در واقع مطابق معنای کلمه آن حاملگی ای است که تو خالی بوده و داخل آن جنینی وجود ندارد . در سقط ها حدود ۵۰ درصد ممکن است که داخل آن جنین ، یعنی رویان داشته باشد و در مابقی جنین وجود نداشته باشد که همان بارداری پوچ می شود .

در حالتی که جنین وجود دارد در نیمی ار حالت ها می تواند دلیل مشکلات کروموزومی باشد و در نیمه دوم مشکلات کروموزومی دلیل آن نیست .

در واقع فردی که حامله شده ،  دوره های قاعدگی اش عقب افتاده و هنگامی که تست بارداری می دهد ، جواب آن مثبت می باشد زیرا در انجام این تست نمی آیند هورمون اچ سی جی HCG را تیتر کنند که قطعی مشخص شود و معمولا تست خون و ادرار می دهد که در این موارد تست مثبت می شود که فرد تصور می کند ، باردار شده است در صورتی که بعد از مراجعه به مرکز غربالگری دوران بارداری ممکن است این بارداری بدون جنین باشد .

حاملگی قطعی

در نتیجه زمانی می توان به طور رسمی گفت که فرد بارداری است که در سونوگرافی خانم ها ، جنین ساک حاملگی و رویان را همراه با قلبش نشان دهد ، در این موقع می توان فرد را باردار دانست . خصوصا در مورد افرادی که سابقه سقط دارند این مسئله می تواند بیشتر حساس باشد و باید بیشتر دقت کند و انجام مراحل را با نظر مشاور پزشکی خود انجام دهد.

خانم هایی که تست بارداری آن ها مثبت است و آزمایش های اولیه را انجام داده اند ، چون در ابتدای بارداری سونوگرافی درخواست نمی شود باید کمی صبور باشند تا زمان بیشتری از این دوره بگذرد . این مسئله به این دلیل است که در خانم ، در ده روز یا ۳ تا ۴ هفته بارداری ، سونوگرافی چیز خاصی را نشان نمی دهد و در این صورت ، نگرانی بی مورد ایجاد می شود که فرد فکر کند ، حامله نیست در صورتی که برای تست دقیق سونوگرافی حداقل پنج تا شش هفته زمان نیاز است . در این زمان ها باید اول کیسه حاملگی ، کیسه زرده و جنین به صورت یک رویان کوچک دیده شود . ضربان قلب جنین نیز بین شش و نیم تا هفت هفته تشکیل می شود .

به منظور انجام سونوگرافی خوب و دقیق باید به یک مرکز سونوگرافی خوب مراجعه نمایید .

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ تماس حاصل نمایید .

پیچ اینستاگرام سونوگرافی سروش

نتیجه گیری

پس خانم ها در شش هفته می توانند با یک سونوگرافی جنین خود را مشاهده کنند . اگر در مواردی در سونوگرافی شش هفته ، ساک حاملکی ایجاد شد و جنین قابل مشاهده بود اما قلب جنین دیده نشود باز نمی توان این مورد را حاملگی پوچ دانست ، در این موارد دو هفته بعد سونوگرافی را تکرار می کنند و یا در صورت تمایل به انجام زودتر سونوگرافی ، سونوگرافی واژینال یا داخلی که دقت بیشتری دارد،  انجام می شود که به نتیجه درست برسند . اگر در این حالت عدم تشکیل قلب جنین تایید شود ، حاملگی پوچ عنوان می شود .

ارسال نظر

3 × 2 =

Call Now Button