سونوگرافی سروش » سونوگرافی » بهترین مرکز سونوگرافی در تهران
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین مرکز سونوگرافی در تهران

در خصوص این که در چه صورت ما می توانیم بیان کنیم، چه سونوگرافی بهترین سونوگرافی است، یک سونوگرافی خوب چه ویژگی های دارد، بهترین سونوگرافی چه تجهیزاتی دارد، همیشه این سوالات برای اشخاصی که برایشان مهم است، در کجا و به چه شکل سونوگرافی را انجام دهند، زیرا بهترین سونوگرافی به شما کمک می کند که بیماری تان بدون اشتباهی تشخیص داده شود، و یا اگر باردار هستید اطلاعات کاملی از سیر تکامل جنین به شما بدهد، در این مواقع است که باید به فکر انتخاب بهترین سونوگرافی باشید تا با اطمینان اطلاعات کافی در این خصوص کسب نمایید، در این مقاله به بیان این نکته می پردازیم تا شما عزیزان را در این خصوص راهنمایی کرده باشیم، در ابتدا تعریفی از سونوگرافی را بیان می کنیم تا اصلا بدانید که سونوگرافی چیست.

 

بهترین سونوگرافی

 

سونوگرافی چیست؟

خوشبختانه علم سونوگرافی برای تشخیص بیماری ها بسیار کمک کننده بوده است ، زیرا با کمک این علم می توان از داخل بدن تصاویری را تهیه کرد ، زیرا با دستگاه های سونوگرافی و امواج صوتی این دستگاه ها می توان این تصاویر را تهیه کرد .

کاربردهای سونوگرافی

  • تهیه عکس از نوزاد در زنان باردار
  • تشخیص علت درد و تورم ، عفونت اندام
  • تشخیص بیماری های قلبی
  • ارزیابی آسیب ها پس از حمله قلبی

سونوگرافی NT یکی از جذاب ترین سونوگرافی ها است که با کمک آن می توان از چهره نوزاد عکس تهیه کرد، والدینی که برای اولین بار این سونوگرافی را انجام می دهند، بسیار این سونوگرافی برایشان جذاب است، بهترین سونوگرافی باید یکی از مجهزترین دستگاه ها را داشته باشد تا تصاویر دقیقی را بتواند از چهره نوزاد تهیه کند.

مزایای سونوگرافی

بسیاری از اشخاص از مزیت بارز سونوگرافی اطلاعی ندارند، بهتر است بدانید که سونوگرافی بدون تهاجم و بی خطر است و مهم تر اینکه از تابش یونیزه استفاده نمی کند، قبل از انجام سونوگرافی آمادگی های بسیار سختی نیاز نیست، بلکه یک سری دستورالعمل ساده دارد که اشخاص قبل از انجام سونوگرافی باید انجام دهند، در سونوگرافی سروش، سونوگرافی غرب تهران تمامی دستورالعمل های قبل از انجام سونوگرافی را به بیمار بیان می کنند.

بهترین سونوگرافی در تهران

بهترین سونوگرافی باید در ابتدا تجهزاتی دقیق و به روز را داشته باشد که در زمان انجام سونوگرافی میزان خطا آن ها بسیار اندک یا صفر باشد ، زیرا این امر بسیار مهم است، چرا که دستگاه های مجهز و به روز تشخیص دقیق بیماری ها را در کمترین زمان وبه نحو احسن انجام می دهد، در مرحله بعد باید کارمندانی را استخدام نماید که دارای دانش و تجربه باشند ، سپس با صبر و حوصله معاینه و سونوگرافی اشخاص را انجام دهند.
بهترین سونوگرافی باید دارای پزشکی باشد که دانش و تجربه در زمینه انواع سونوگرافی را داشته باشد تا بداند با چه فرکانسی و چه دستگاه های به تشخیص بیماری های بپردازد.

  • داشتن صبر و حوصله

انجام سونوگرافی نیازمند صبر و حوصله است ، زیرا اشخاصی که معمولا سونوگرافی را انجام می دهند ، دارای استرس ، ناراحتی و ترس هستند ، زیرا برخی از آنها برای تشخیص بیماری مراجعه کرده اند و در این مورد بسیار ترس و استرس دارند که اصلا به چه بیماری مبتلا شده اند و یا اینکه آیا مراحل درمانی را که انجام داده اند ، سبب بهبودی و درمان آنها شده است یا نه
برخی دیگر از اشخاص شامل زنان باردار هستند که بسیاری از آنها در مرحله اول بسیار استرس دارند وترس دارند که نوازد آنها سالم است یا خیر ، به همین دلیل صبر و حوصله پزشکی که سونوگرافی را انجام می دهد ، بسیار حائز اهمیت است ، تا علاوه براینکه سونوگرافی اشخاص را به درستی انجام دهد و هم به اشخاص آرامش دهند تا استرس و ترس سونوگرافی را نداشته باشند ، به همین دلیل بهترین سونوگرافی باید دارای پزشکانی باشد که در این زمینه صبر ،حوصله و دانش داشته باشند .

  • تجهیزات سونوگرافی

دستگاه ها و تجهیزاتی که در یک سونوگرافی ارائه می شود نیز حائز اهمیت است ، زیرا اگر دستگاه ها و تجهیزات قدیمی باشد و یا به درستی کار نکنند ، این امر باعث می شود که در تشخیص بیماری و یا سایر کاربردهای سونوگرافی نتیجه دقیقی حاصل نشود در نتیجه این امر سبب نارضایتی بیمار می شود و در برخی از موارد این تشخیص اشتباه ممکن است سبب به خطر افتادن جان اشخاص شود ، به همین دلیل است که به شما توصیه می کنیم که بهترین سونوگرافی را برای انجام کارهای خود انتخاب نمایید تا بهترین نتایج را از بررسی های شما در سونوگرافی خود کسب نمایید.

انواع سونوگرافی

بهترین سونوگرافی

با فرکانس های بسیار بالا می توان حتی ضایعات بسیار ریز را در سینه پیدا کرد، برای جنین هم می توان از عکس های چهار بعدی (۴D) بسیار زیبایی تهیه کرد، که مادر و پدرهای عزیز قبل از تولد نوزاد می توانند چهره نوزاد را به شکل دقیق ملاحظه نمایند ، برای والدین این امر بسیار دلپذیر است.

این دستگاه مجهز به پروپای، کانرکس است که اکثر کارهای جنین و اغشای داخلی را با آن انجام می دهند.
این دستگاه مجهز به چهار پروب است، پروب ها دارای چندفرکانس هستند، پروب چهاربعدی سونوگرافی جنین را به شکل سه بعدی و چهاربعدی نمایش می دهد.

پروب بعدی این دستگاه ترانس واژینال است که به سونوگرافی های کمک می کند در ماه های بسیار پایین بتوانند، تصویر چهار بعدی جنین را حتی در مرحله NT و کوچکتر هم برای والدین تهیه نمود.
این دستگاه که در سونوگرافی سروش جهت سونوگرافی استفاده می شود، مربوط به سال ۲۰۱۷ است که در حال حاضر هیچ دستگاه جدیدی در این خصوص ارائه نشده است، در نتیجه با اطمینان بیان می کنیم که در سونوگرافی برای بیماران عزیز جدیدترین و بهترین دستگاه ها ارائه شده است که ضریب خطا آنها بسیار بسیار اندک و در اکثر مواقع صفر است.

سونوگرافی آنومالی جنین

در زمان بارداری سونوگرافی به دو هدف عمده انجام می شود:

  1. بررسی وضعیت جنین
  2. تعیین زمان زایمان

غربالگری اول از ۱۲ هفته و دو روز تا ۱۴ هفته، سونوگرافی آنومالی یا غربالگری دوم هفته ۱۸ تا ۲۲ که هر دو برای بررسی ناهنجاری ها صورت می گیرد، انجام می شود.

بهترین سونوگرافی سه بعدی در تهران

نتایج تحقیقات نشان می دهد که دستگاه های سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی انرژی زیادی را به بدن مادر منتقل می کند که می تواند عوارضی برای جنین به همراه داشته باشد. بنابراین برای هر مادری این نوع سونوگرافی به صورت روتین توصیه نمی شود. در صورتی که پزشک به دنبال ناهنجاری های مشخص در سطح بدن باشد، سونوگرافی سه بعدی به همراه آنومالی می تواند کمک کننده باشد. اختلالاتی نظیر لب شکری بودن جنین در سونوگرافی سه بعدی بهتر قابل مشاهده می باشد. در صورتی که مورد مشکوکی در سونوگرافی دو بعدی دیده شود ف نیاز به این نوع سونوگرافی می باشد.

عوارض سونوگرافی سه بعدی یا چهار بعدی برای جنین

هنوز به طور قطع مشخص نشده است که سونوگرافی سه بعدی یا چهاربعدی چه عوارضی برای جنین به همراه دارد. اما فرضیه هایی وجود دارد که با بالاترین قدرت اولتراسوند در سونوگرافی عوارضی را در مایع آمنیوتیک جنین ایجاد می کند.

بهترین سونوگرافی تعیین جنسیت در تهران

مادران اغلب برای تعیین جنسیت نوزاد خود در بارداری و تهیه آلبوم از مراحل رشد نوزاد خود اقدام به انجام سونوگرافی سه بعدی می کنند که این مسئله موجب گسترش این نوع سونوگرافی در کشور ما شده است. متاسفانه برخی از پزشکان بیماران خود را برای انجام این نوع سونوگرافی به مراکز سونوگرافی پیشرفته ارجاع می دهند و مادران تصور می کنند که جزو ضروریات در دوران بارداری است. در صورتی که از این سونوگرافی تنها در صورت تشخیص و بررسی مشکلات و ناهنجاری های جنین و حتی مادر استفاده می شود.

بهترین سونوگرافی واژینال در تهران

آیا سونوگرافی واژینال در بارداری ضرر دارد و می تواند باعث سقط جنین شود؟ در واقع این سونوگرافی یکی از روش های تشخیصی کارآمد در دوران بارداری است که می تواند اطلاعات خوبی از جفت و جنین ارائه دهد. از آنجایی که پروب دستگاه وارد واژن می شود بسیاری از مادران نگران هستند که این کار باعث سقط جنین می شود. تا به حال موردی براساس سقط جنین در اثر سونوگرافی واژینال در بارداری گزارش نشده است . بنابراین ضرری برای مادر و جنین نداشته و جای نگرانی نیست.

بنابراین مادران برای دانستن جنسیت جنین خود عجله نداشته باشد و در زمان مقرر توسط پزشک سونوگرافی لازم را انجام دهند و در موارد غیرضروری از انجام سونوگرافی های سه بعدی یا چهاربعدی خودداری کنند.

در نتیجه

برای انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی در کلان شهر بزرگی مانند تهران که با انبوهی جمعیتی و مراکز متعددی تصویربرداری رو به رو هستید نهایت دقت و تلاش خود را به کار بگیرید تا دچار اشتباه نشوید. چرا که در غیر این ثورت ممکن است سلامتی تان در خطر بیوفتد.

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =

تماس با پزشک