تخمدان پلی کیستیک

سونوگرافی سروش – دکتر زهره محمدزاده – متخصص رادیولوژی و سونوگرافی

تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک یکی از بیماری های شایع در بین بانوان می باشد که تشخیص به موقع آن باعث سرعت بخشیدن به مراحل درمان می باشد .

تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک

بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک از عوامل تاثیر گذار در باروری بانوان می باشد . این بیماری در بانوان بسیار شایع  است . بنابراین درصورت مشاهده علائم آن بهتر است به یک متخصص مراجعه نمایید تا با انجام سونوگرافی این بیماری را در شما تشخیص دهد .

علائم  تخمدان پلی کیستیک

چاقی

آکنه

رشد موهای زائد

گاهی نازایی

پریود نامنظم و تاخیر در آن

دلایل ایجاد تخمدان پلی کیستیک

تخم هایی که باید هر ماه در بانوان آزاد شوند اتفاق نمی افتد و در داخل تخمدان می ماند و به صورت کیست های ریزی حدود ۲ تا ۹ میلی متر در سونوگرافی نشان داده می شوند .

تشخیص تخمدان پلی کیستیک

یکی از روش های تشخیص تخمدان پلی کیستیک ، سونوگرافی می باشد . در این روش می توان به راحتی این مشکل را تشخیص داده و به درمان آن پرداخت .

عوارض ناشی از تخمدان پلی کیستیک

بیمارانی که به بیماری پلی کیستیک مبتلا هستند ، ممکن است دچار عوارضی مانند فشار خون بالا ، نازایی ، دیابت و … شوند .

درمان بیماری تخمدان پلی کستیک

اولین مرحله در این بیماری برای افرادی که دچار چاقی هستند ، کاهش وزن می باشد . با کاهش وزن مشکلاتی مانند موهای زائد ، آکنه ، فشار خون و … نیز کاهش می یابد .

بعد از کاهش وزن اگر نتیجه مطلوبی در روند آن مشاهده نشود ، باید سایر روش ها مورد بررسی قرار گیرد . در این مرحله اگر خانم که دچار این مشکل شده ، قسط بارداری نداشته باشد می توان از درمان های هورمونی به منظور تنظمی نمودن سیکل قاعدگی استفاده نمود . اما در صورتی که بانوان دچار مشکل نازایی شده اند ، می توان از طریق دارو های تحریک تخمک گذاری به درمان و رفع مشکل آن ها پرداخت . گاهی ممکن است جواب مناسبی از این روش حاصل نشود و از جراحی استفاده می شود .

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفت =

Call Now Button