تشخیص سرطان پستان

تشخیص سرطان پستان

سرطان سینه یکی از دلایل مهم مرگ و میر در بین بانوان است . از هر ۸ زن یک نفر به این سرطان مبتلا می گردد . اما چه روشی برای تشخیص سرطان پستان وجود دارد ؟ آیا می توان از بروز آن پیشگیری نمود ؟ با ادامه مطلب همراه باشید .

تشخیص سرطان پستان

تشخیص سرطان پستان

سرطان سینه

بروز سرطان پستان در حال افزایش است ، هنوز علت عمده سرطان مرتبط با مرگ و میر زنان است . علیرغم پیشرفت قابل توجه در مدیریت سرطان پستان ، جستجوی دکامل نشده و محققان زیادی در حال تحقیق در این زمینه هستند . اگر چه تعدادی از مطالعات حیاتی و آزمایشات بالینی به طور قابل توجهی در بهبود مراقبت از سرطان سینه کمک کرده اند ، اما اغلب پزشکان از آن آگاه نیستند ،

روش های تشخیص سرطان سینه

برای تشخیص سرطان سینه روش های مختلفی وجود دارد ، از جمله این روش ها می توان به سونوگرافی پستان ، ماموگرافی سینه ، معاینه فیزیکی بیمار و … اشاره نمود .

سونوگرافی سینه

سونوگرافی  به ابزار تشخیصی گفته می شود که در آن از امواج مافوق صوت ( اولتراستوند) برای تشخیص ارگان های درونی بدن و توده های احتمالی استفاده می شود . در سونوگرافی امواج صوتی با انرژی بسیار بالا ( مافوق صوت ) از بافت ها و اندام های داخلی عبور داده می شوند تا متعگس شوند . صوت بازگردانده شده تصویری از همان اندام و یا بافت را به دست می دهد که به آن سونوگرام نیز گفته می شود .

ماموگرافی سینه

در ماموگرافی از اشعه ایکس برای تهیه تصاویر از بافت پستان و توده های احتمالی استفاده می شود . ماموگرافی با ریسک بسیار پایینی برای جنین صورت قابل انجام است . در خانم های باردار جواب ماموگرافی با وجود سرطان سینه منفی خواهد بود .

بیوپسی سینه

بیوپسی پستان و با همان نمونه برداری از سینه به تهیه یک نمونه از بافت توده های مشکوک گفته می شود . این بافت ها را برای برررسی توسط به پاتوبیولوژیست ارسال می کنند . پاتوبیولوژیست زیر میکروسکوپ نمونه مورد نظر را بررسی می نماید . به این عمل بیوپسی و یا نمونه برداری گفته می شود .

عوامل تاثیر گذار بر شانس بهبودی و درمان سرطان پستان

  • مرحله سرطان ( انداه توده ، ذرگیری غدد لنفاوی زیر بغل و متاستاژ دوردست ) .
  • وضعیت گیرنده های استروژنی و پروژسترونی سلول های سرطانی
  • سلول های سرطانی Her2 وضعیت گیرنده
  • وجود علائم عمومی سرطان
  • سلامتی عمومی بیمار

جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ – ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

ارسال نظر

نوزده − هفده =

Call Now Button