تشخیص کیست سینه

  • 0
  • بهمن ۲۹, ۱۳۹۶

تشخیص کیست سینه

کیست سینه ممکن است دردناک و یا آزار دهنده باشد، اما معمولا کیست سینه بی خطر می باشد. معمولا این عارضه در زنان قبل از سن یائسگی و در سنین ۳۰ الی ۴۰ سال اتفاق می افتد. معمولا کیست ها پس از یائسگی از بین می روند.

تشخیص کیست سینه

تشخیص کیست سینه

تشخیص کیست سینه با معاینه بالینی امکان پذیر است، هنگامی که توده ها با نوک انگشتان فشرده می شوند، مقاومت نشان داده و به راحتی فشرده نمی شوند. همچنین احساس درد در قسمت توده یا در کل سینه (مخصوصا قبل از قاعدگی) نیز از علائم کیست سینه می باشند، که معمولا مکان و اندازه ای کیست ها متغیر است. ترشح از نوک پستان نیز می تواند از علائم تشخیصی وجود کیست در سینه باشد. به غیر از معاینه بالینی، پزشک برای تشخیص قطعی کیست سینه از روش های دیگری استفاده می کند. کیست های سینه معمولا با تصویر برداری قابل تشخیص می باشند. اشعه ی ایکس نیز یکی از روش های تشخیصی کیست سینه به شمار می رود. می توان گفت اشعه ایکس یک تصویر واضح از بافت پستان را در اختیار پزشک قرار می دهد، که در این تصویر وجود کیست کاملا قابل ملاحظه می باشد. در صورتی که تشخیص کیست سینه با استفاده از اشعه امکان پذیر نباشد، پزشک متخصص از امواج فراصوت استفاده خواهد کرد. احتمال خطای امواج فراصوت در تشخیص کیست بسیار کم است، در حقیقت این روش ۹۵ الی ۱۰۰ در صد وجود کیست ها را صحیح تشخیص می دهد. لذا با استفاده از امواج فرا صوت می توان از وجود کیست داخل سینه مطمئن شد. در حقیقت سونوگرافی یک وسیله تشخیصی برای کیست سینه به شمار می رود. همچنین با استفاده از سونوگرافی مشخص می شود که بافت دارای مواد سخت می باشد یا خیر. به عبارتی سرطانی بودن آن نیز بررسی می شود. پس از اینکه از وجود کیست داخل سینه اطمینان حاصل شد، پزشک با استفاده از سوزن باریکی قسمتی از بافت سرطانی را برداشته و به آزمایشگاه پاتولوژی جهت تشخیص نوع سرطان (خوش خیم یا بدخیم) می فرستد. مخصوصا در صورتی که نمونه آلوده به خون باشد، باید فورا به آزمایشگاه فرستاده شود، چرا که احتمال سرطانی بودن آن افزایش می یابد.
ممکن است کیست ها برای مدت طولانی داخل بافت پستان قرار بگیرد و پس از مدتی بدون هیچ گونه درمان یا اقدامات خاصی، به خودی خود از بین بروند. با اینکه معمولا کیست های سینه خوش خیم هستند، اما برخی از کیست ها حتما باید بیوپسی و بررسی شده تا از ایجاد سرطان سینه جلوگیری شود.

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی خوب در تهران

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر به گالری سایت مراجعه نمایید و یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و کانال تلگرام ما را دنبال کنید :

در خصوص اطلاعات سونوگرافی و یا جهت کسب نوبت می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس :  ۴۴۱۶۲۱۲۶
۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸

آدرس سونوگرافی سروش (سونوگرافی غرب تهران )

آدرس:بزرگراه ستاری جنوب، ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

ارسال نظر

سه × یک =