رادیولوژی دیجیتال

توسط مهر ۱۸, ۱۳۹۷ رادیولوژی, مقالات بدون نظر

رادیولوژی دیجیتال

از روش های تصویر برداری می توان به رادیولوژی اشاره نمود که با استفاده از اشعه ایکس از قسمت های مختلف بدن مانند دست ، شکم و .. تصویر تهیه می شود . مزایای رادیولوژی دیجیتال نسبت به رادیولوژی ساده در ادامه بررسی خواهد شد .

رادیولوژی دیجیتال

رادیولوژی دیجیتال

انواع رادیولوژی

رادیولوژی ساده

یکی از متداول  ترین روش های تصویر برداری رادیولوژی ساده است که به ویژه در بخش ارتوپد کاربرد دارد و می توان برای عکس برداری از استخوان و … استفاده نمود .

رادیولوژی دیجیتال

این روش یکی از جدیدترین روش های تصویر برداری می باشد . در ادامه به طور کامل مزایای آن توضیح داده می شود .

مزایای رادیولوژی دیجیتال

در رادیولوژی دیجیتال تصاویر گرفته شده در قالب یک فیلم بوده و رادیولوژیست می تواند به طور همزمان تصاویر را بر روی صفحه نمایش مشاهده کند .

با استفاده از تزریق مواد مخصوص به بیمار می توان تصویر رنگی تهیه نمایید .

سرعت در رادیولوژی دیجیتال بسیار بالاتر است نسبت به رادیولوژی های قدیمی ، به دلیل آن که در این رادیولوژی مانند روش های قدیم نیاز به چند مرحله تصویر برداری نمی باشد .

هزینه انجام رادیولوژی دیجیتال بسیار کم تر می باشد .

در این روش می توان اطلاعات گرفته شده از بیمار را به صورت آرشیو نگهداری نمود . در روش های قدیم برای نگه داری اطلاعات همه بیماران نیاز به فضای بسیاری زیادی بود اما در این روش به راحتی می توان این کار را انجام داد .

رادیولوژِیست به راحتی می تواند اطلاعات را داشته باشد . اما در رایولوژی ساده مدتی برای آماده شدن تصویر زمان نیاز بود .

در این روش بیمار می تواند اطلاعات خود را برای پزشک خود رد هر نقطه جهان ارسال کند . این کار به راحتی از طریق اینترنت ممکن است . در صورتی که در روش های قدیمی باید با مراجعه تصویررا به طور مستقیم به پزشک خود نشان داده و مشکل را از او جویا شوید .

در رادیولوژی دیجیتال ، تصاویر تهیه شده را می توان با توجه به سایر مورد نیاز بزرگ ویا کوچک نمود . در این روش با بزرگ کردن برخی از قسمت های تصویر پزشک راحت تر می تواند نوع مشکل را بررسی نموده و آن را ملاحظه نماید .

به دلیل سرعت بالا در انجام رادیولوژی دیجیتال ، اشعه کمتری نیز به فرد وارد کی شود ، بنابراین . این روش دارای اهمیت بالایی می باشد .

در این روش تصاویر با کیفیت بالا تهیه می شود .

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ – ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

ارسال نظر

چهار − 3 =

Call Now Button