رادیولوژی دیجیتال

  • 0
  • مهر ۱۸, ۱۳۹۷

رادیولوژی دیجیتال

از روش های تصویر برداری می توان به رادیولوژی اشاره نمود که با استفاده از اشعه ایکس از قسمت های مختلف بدن مانند دست ، شکم و .. تصویر تهیه می شود . مزایای رادیولوژی دیجیتال نسبت به رادیولوژی ساده در ادامه بررسی خواهد شد .

رادیولوژی دیجیتال

رادیولوژی دیجیتال

انواع رادیولوژی

رادیولوژی ساده

یکی از متداول  ترین روش های تصویر برداری رادیولوژی ساده است که به ویژه در بخش ارتوپد کاربرد دارد و می توان برای عکس برداری از استخوان و … استفاده نمود .

رادیولوژی دیجیتال

این روش یکی از جدیدترین روش های تصویر برداری می باشد . در ادامه به طور کامل مزایای آن توضیح داده می شود .

مزایای رادیولوژی دیجیتال

در رادیولوژی دیجیتال تصاویر گرفته شده در قالب یک فیلم بوده و رادیولوژیست می تواند به طور همزمان تصاویر را بر روی صفحه نمایش مشاهده کند .

با استفاده از تزریق مواد مخصوص به بیمار می توان تصویر رنگی تهیه نمایید .

سرعت در رادیولوژی دیجیتال بسیار بالاتر است نسبت به رادیولوژی های قدیمی ، به دلیل آن که در این رادیولوژی مانند روش های قدیم نیاز به چند مرحله تصویر برداری نمی باشد .

هزینه انجام رادیولوژی دیجیتال بسیار کم تر می باشد .

در این روش می توان اطلاعات گرفته شده از بیمار را به صورت آرشیو نگهداری نمود . در روش های قدیم برای نگه داری اطلاعات همه بیماران نیاز به فضای بسیاری زیادی بود اما در این روش به راحتی می توان این کار را انجام داد .

رادیولوژِیست به راحتی می تواند اطلاعات را داشته باشد . اما در رایولوژی ساده مدتی برای آماده شدن تصویر زمان نیاز بود .

در این روش بیمار می تواند اطلاعات خود را برای پزشک خود رد هر نقطه جهان ارسال کند . این کار به راحتی از طریق اینترنت ممکن است . در صورتی که در روش های قدیمی باید با مراجعه تصویررا به طور مستقیم به پزشک خود نشان داده و مشکل را از او جویا شوید .

در رادیولوژی دیجیتال ، تصاویر تهیه شده را می توان با توجه به سایر مورد نیاز بزرگ ویا کوچک نمود . در این روش با بزرگ کردن برخی از قسمت های تصویر پزشک راحت تر می تواند نوع مشکل را بررسی نموده و آن را ملاحظه نماید .

به دلیل سرعت بالا در انجام رادیولوژی دیجیتال ، اشعه کمتری نیز به فرد وارد کی شود ، بنابراین . این روش دارای اهمیت بالایی می باشد .

در این روش تصاویر با کیفیت بالا تهیه می شود .

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ – ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

ارسال نظر

13 + 17 =