روش های متداول تعیین جنسیت 

سونوگرافی سروش – دکتر زهره محمدزاده – متخصص رادیولوژی و سونوگرافی

روش های متداول تعیین جنسیت

تعیین جنسیت جنین یکی از هیجان انگیز ترین اتفاقات برای پدر و مادرهای جوانی است که منتظر به دنیا آمدن فرزندشان هستند. این اتفاق شاید در گذشته کار ممکنی نبود، اما امروزه به کمک تکنولوژی های نوین و روش های تشخیصی مثل سونوگرافی تبدیل به امری ممکن و در دسترس برای همه شده است.

این روش های متنوع هر کدام با استفاده از ابزار و مبنای خاصی به تعیین جنسیت جنین می پردازند، که در ادامه این نوشتار که توسط مرکز سونوگرافی سروش گرداوری شده است،۳  روش اصلی در این خصوص را به طور اجمالی معرفی می کنیم.

سونوگرافی جهت تعیین جنسیت

روش های مختلف تعیین جنسیت

رایج ترین روش برای این کار تصویربرداری سونوگرافی است که به کمک آن می توان برای تعیین جنسیت جنین اقدام کرد. روشی که برای مادر و جنین هیچ خطر و عارضه خاصی ندارد و در اغلب شهرهای بزرگ. و کوچک در درسترس مردم قرار دارد. یکی از سوالات رایج در خصوص استفاده از سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین این است که چه زمانی برای انجام این تست مناسب است؟

به عبارت دیگر در هفته چندم بارداری می توان از سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال موارد مختلفی را بیان می کنند، اما بر اساس منابع معتبر پزشکی و اظهارات بسیاری از پزشکان نام آشنا، بازه زمانی بین هفته های ۱۶ تا ۲۰ بارداری بهترین زمان برای تشخیص جنسیت جنین محسوب می شود. این خدمات در مراکز تعیین جنسیت جنین در تهران و دیگر مراکز شهری بزرگ کشور انجام می گیرد. به طور معمول این تست ها در سه ماهه نخست بارداری صورت می گیرد. از جمله این تست ها NIPT است که یک آزمایش خون است، به کمک آن شرایط کروموزوم ها و ناهنجاری هایی مثل سندروم داون تشخیص داده می شود.

از دیگر تست های ژنتیکی تشخیص جنسیت جنین، CVS  و یا آمنیوسنتز است که از روش هایی برای تشخیص اختلالات ژنتیکی جنین محسوب می شوند، اما انجام آن خطراتی نظیر سقط را به همراه دارد و باید با احتیاط و مشورت پزشک متخصص انجام شوند.

روش بعدی تست IVF است که اغلب براس سنجش کروموزوم ها و تشخیص مشکلات ژنتیکی آنها مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش یک سلول از رویان می گیرند و بعد از این مرحله DNA  آن را خارج می کنند و سپس به طور دقیق آنالیز لازم انجام می گیرد. به این ترتیب به طور قطعی می توان جنسیت جنین را تشخیص داد.

سونوگرافی غرب تهران که با نام سونوگرافی سروش  در زمینه سونوگرافی و رادیولوژی فعالیت دارد ، مجهزترین دستگاه ها را دارد و گزارشات دقیقی را  ارائه می دهد  . جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۴۴۱۶۲۱۲۵ – ۴۴۱۶۲۱۲۶ تماس حاصل نمائید .

کلام آخر

در پایان با افزود که تحقیقات به عمل آمده توسط مراکز پژوهشی بزرگ دنیا نشان می دهد والدین زیادی هستند که علاقمندند تا جنسیت فرزندشان را پیش از تولد بدانند و این استقبال موجه شده تا مراکز تحقیقات پزشکی مدام به دنیال ابداع شیوه های قطعی و کم خطر برای این کار باشند.

اگر علاقمند به انجام روش های روش های تعیین جنسیت هستید، پیشنهاد می کنیم  با مراجعه به بهترین مرکز سونوگرافی لحظات شیرینی را برای خود رقم بزنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

Call Now Button