سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت

توسط فروردین ۲۱, ۱۳۹۸ سونوگرافی, مقالات بدون نظر

سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت

امروزه داشتن اطلاعات لازم در خصوص بارداری بسیار اهمیت دارد . با انجام مراقبت های لازم در دوران بارداری، می توانید این روند را به زیبایی سپری نمایید . سونوگرافی آنومالی در سه ماهه دوم بخشی از روند بارداری است که در این بخش به بیان مختصری از آن می پردازیم .

سونوگرافی آنومالی

سونوگرافی آنومالی به بررسی مشکلات دوران بادرای و اختلالات موجود می پردازد که در آن تعیین جنسیت نیز انجام می شود .

زمان انجام سونوگرافی آنومالی

سه ماهه دوم بارداری در هفته ۱۳ تا ۲۸ بارداری قرار دارد و سونوگرافی آنومالی در هفته های ۱۷ تا ۲۰ بارداری انجام می شود . این سونوگرافی شکل ظاهری و نحوه قرار گیری جنین را مشخص می کند و اگر در آن مشکلی مشاهده شود ، پزشک درخواست آزمایشات بعدی را می دهد .

سونوگرافی در سه ماهه دوم

در صورت مشکوک بودن به سندرم داون، مرکز سونوگرافی تجویز آزمایش آمینوسنتز را می دهد که در صورت قطعی بودن بتوان از سقط درمانی استفاده کرد . در ضمن برای به کار گیری این روش برای اینکه بتوان بر طبق قوانین از سقط استفاده کرد باید در هفته های ۱۶ تا ۱۸ این سونوگرافی انجام شود . بر طبق قوانین ، سقط تا پایان هفته ۱۹ برای والدین امکان پذیراست .

سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت

در این سونوگرافی جنسیت قطعی جنین مشخص می شود . چند قلویی در بارداری نیز در این سونوگرافی تعیین می گردد زیرا در بعضی موارد تا هفته ۲۰ بارداری، نمی توان دو قلو بودن بارداری را تشخیص داد .

بررسی در سونوگرافی آنومالی

در سونوگرافی آنومالی می توان موارد زیادی را بررسی نمود از جمله مواردی مانند بزرگ بودن سر جنین ، تشکیل نشدن مغز ، ناهنجاری هایی که در گوارش و کلیه رخ می دهد ، وجود لکه های سفید در قلب و …

اندام هایی که در جنین بررسی می شود عبارتند از :

  • صورت جنین کاملا قابل تشخیص است و می توان متوجه مشکلات ظاهری مانند لب شکری بودن ، شد .
  • ستون فقرات جنین بررسی می شود تا تشخیص داده شود که همه مهره ها در یک ردیف قرار دارند و ناهنجاری های مادرزادی وجود نداشته باشد .
  • اندام های داخلی ، جفت ، بند ناف ، مایع آمنیوتیک مورد بررسی قرار می گیرد .
  • دست و پاها و همچنین تعداد انگشتان .
  • دور سر ، شکم و …
  • قلب ، معده و جوارح آن که می توان عوامل غیر طبیعی را مشاهده کرد .

به منظور انجام سونوگرافی خوب و دقیق باید به یک مرکز سونوگرافی خوب مراجعه نمایید .

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ تماس حاصل نمایید .

پیچ اینستاگرام سونوگرافی سروش

نتیجه سونوگرافی آنومالی

در سونوگرافی آنومالی موارد ذکر شده بررسی می شوند و در صورت وجود مشکل ، اقدامات لازم برای درمان صورت می گیرد . برخی از اختلالات موجود خطرناک هستند که اقدامات لازم برای آن انجام می شود و برخی دیگر بعد از به دنیا آمدن جنین قابل درمان هستند که این سونوگرافی موجب می شود به محض تولد ، بتوان روند درمانی را در پیش گرفت . احتمال وجود بیماری ها در جنین ، حدود ۵ درصد است و نگرانی خاصی برای انجام آن وجود ندارد . شما می توانید به مرکز سونوگرافی در تهران مراجعه نمایید و مشاوره های لازم را در این زمینه بگیرید .

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی خوب در تهران

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی در سه ماهه سوم 

غربالگری در بارداری

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

ارسال نظر

هفده + 1 =

Call Now Button