سونوگرافی تعیین جنسیت در هفته چندم بارداری انجام می شود ؟

سونوگرافی سروش – دکتر زهره محمدزاده – متخصص رادیولوژی و سونوگرافی

سونوگرافی تعیین جنسیت در هفته چندم بارداری انجام می شود ؟

تعیین جنسیت جنین از پرهیجان ترین لحظات برای والدین و اطرافیان در طول بارداری می باشد . ولی باید در ابتدا گفت مادر نباید دچار استرس جنسیت جنین خود شود و سعی کنند همیشه آرام بوده و حس شکرگزاری داشته باشند تا اثر منفی بر خود و نوزاد نداشته باشد .

روشهای تعیین جنسیت جنین

دو روش در طول بارداری برای تعیین جنسیت وجود دارد :

  1. مطالعات کروموزومی مانند آمنیوسنتز
  2. بررسی سونوگرافی : پزشک رادیولوژیست جنسیت جنین را مشاهده می کند .

سونوگرافی تعیین جنسیت در هفته چندم بارداری انجام می شود؟

سونوگرافی تعیین جنسیت در هفته ۲۰ بارداری انجام می شود که شکل قلب۱۴۲(ضربان قلب در یک دقیقه) و شکم ، صورت و پای نوزاد رانشان می دهد . در نهایت از روی شکل آلت تناسلی می توان پی به جنسیت جنین برد .

سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت

احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت چقدر است ؟

مهم ترین فاکتوری که در تعیین جنسیت جنین موثر می باشد سن بارداری (سن جنین و مادر )است . مثلا مادری که در سه ماهه اول بارداری ( هفته ۱۲ بارداری ) برای غربالگری مراجعه می کند ممکن است جنسیت جنین مشخص شود اما درصدی از خطای آن وجود دارد . هر چه از این زمان می گذرد درصد خطای سونوگرافی برای تشخیص جنسیت کمتر می شود . به صورت قاعده کلی تعیین جنسیت جنین در هفته ۱۶ به بعد تقریبا بدون خطا و دقیق انجام می شود .

سونوگرافی غرب تهران که با نام سونوگرافی سروش  در زمینه سونوگرافی و رادیولوژی فعالیت دارد ، مجهزترین دستگاه ها را دارد و گزارشات دقیقی را  ارائه می دهد  . جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۴۴۱۶۲۱۲۵ – ۴۴۱۶۲۱۲۶ تماس حاصل نمائید .

در این زمان مادران برای غربالگری سه ماهه دوم بارداری مراجعه می کنند که بهترین زمان برای تعیین جنسیت جنین می باشد . البته فاکتورهای دیگری در این موضوع دخیل می باشد که شامل موارد ذیل است :

  • دقت و کیفیت تجهیزات و دستگاه سونوگرافی
  • نحوه نسشتن و وضعیت قرار گیری جنین به طور مثال اگر جنین در وضعیت بریج باشد یعنی سر نوزاد به سمت پایین و عمق لگن مادر باشد یا بند ناف جنین در قسمت سکس جنین قرار گرفته باشد یا اندام های جنین بر روی هم قرار گرفته باشند ، می توانند موانعی ایجاد کنند . البته با روش های جدیدی که امروزه وجود دارد می توان از این موانع گذشت.
  • وزن بالای و افزایش ضخامت چربی شکم مادر
  • تجربه و تبحر متخصص رادیولوژی : تجربه متخصص رادیولوژی هم در تعیین جنسیت و هم در سلامت جنین موثر باشد .

فیلم سونوگرافی تعیین جنسیت

فیلم تعیین جنسیت پسر در مرکز سونوگرافی سروش را ببینید :

هزینه تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی

با پیشرفت علم و تکنولوژی تعیین جنسیت دقیق تر شده و حتی می توان پیش از بارداری به آن پی برد . اما هزینه و پرداخت فاکتور مهمی است که بسیاری از افراد آن را در نظر می گیرند . روش های تعیین جنسیت با pgd یا iui  هزینه بسیار بالایی دارد که برای هر فردی مقدور نیست اما ارزانترین روش برای دانستن جنسیت جنین خود استفاده از سونوگرافی است که در زمان مناسب می توان از آن استفاده کرد .

نتیجه :

در نهایت جنین شما هر جنسیتی داشته باشد نعمت و رحمت خدا هستند. حس خوب انسان هاست که زندگی هر فردی را رغم می زند .

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =

Call Now Button