سونوگرافی حاملگی

توسط مهر ۲۴, ۱۳۹۶ سونوگرافی بدون نظر

سونوگرافی حاملگی

در دوران بارداری برای بررسی ها و مراقبت های لازم مادران باید با انجام سونوگرافی از وضعیت سلامت جنین اطمینان یابند .البته متخصصین قبل از اقدام به بارداری به مادران توصیه می کنند که حتما قبل از اقدام به بارداری یک سونوگرافی رحم و تخمدان انجام دهند .با کمک این سونوگرافی پزشک می تواند و ضعیت سلامت رحم مادر را بررسی کند . البته  این سونوگرافی هم می تواند در زنان ناباروری که قاعدگی نامنظم دارند زمان تخمک گذاری را هم تعیین کند .

سونوگرافی-حاملگی

در دوران بارداری باید  ۴ دوره سونوگرافی انجام شود

زمان های سونوگرافی در دوران بارداری

  • ابتدای بارداری
  • هفته ۱۲ بارداری
  • از هفته ۱۶ به بعد
  • و مرحله آخر در هفته ۳۲ بارداری

اگر در طی این سونوگرافی ها مشکلی دیده شود و یا بارداری چند قلویی وجود داشته باشد ،نیاز است تا تعداد سونوگرافی ها به نسبت بیشتر شود .

در صورتی که فرد ،بارداری پرخطر داشته باشد ،پزشک برای مادر  از تست های تهاجمی تشخیصی برای بررسی های مورد نظر استفاده می کند . این تسته های تشخیص مثل گرفتن نمونه از جفت و موارد دیگر می باشد . در نتیجه در این موارد اصولا نیاز است که از مادر سونوگرافی های بیشتری گرفته شود .

سونوگرافی دو بعدی و داپلر

امروزه در بیشتر موارد استفاده از سونوگرافی دوبعدی به افراد توصیه می شود . در صورتی که هدف از انجام سونوگرافی مشاهده دقیق ناهنجاری خاصی باشد سونوگرافی داپلر و یا سه بعدی برای بیمار تجویز می شود .

در صورتی که مادری در بارداری قبلی خود جنین ناهنجار داشته باشد و یا سابقه ی ناهنجاری جسمی در خانواده به تعداد زیاد داشته باشد ،پزشک برای تعیین سلامت جنین یک سونوگرافی در هفته ۲۸ بارداری انجام می دهد تا سلامت سیستم های عصبی و مغزی جنین برسی گردد.

اگر جنین نسبت به زمان بارداری به طور نسبی خوب رشد نکرده باشد ،سونوگرافی انجام می شود و جنین از نظر اندازه دور شکم ،دور سر و استخوان بلد ران بررسی می گردد تا علت رشد نکردن جنین و همچنین میزان وزن دقیق جنین بررسی گردد .

برخی از خدمات سونوگرافی سروش

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

بهترین سونوگرافی

ارسال نظر

هجده + 2 =

Call Now Button