سونوگرافی های دوران بارداری

توسط آبان ۲۲, ۱۳۹۷ سونوگرافی, مقالات بدون نظر

سونوگرافی های دوران بارداری

سونوگرافی های دوران بارداری با توجه به تشخیص پزشک ممکن است برای هرکدام از مادران متفاوت باشد . به طور کلی سه سونوگرافی در طی بارداری برای تمام مادران انجام می شود که گاهی ممکن است باتوجه به شرایط مادر ، پزشک دستور انجام سونوگرافی های بیشتر دهد .

سونوگرافی های دوران بارداری

سونوگرافی های دوران بارداری

سونوگرافی های دوران بارداری

بسیاری از بانوان و همسران آن ها در تشخیص جنسیت جنین عجله می کنند . در واقع می توان گفت ۳ سونوگرافی در دوران بارداری ضروری می باشد . یکی از آن ها سونوگرافی اولایل بارداری می باشد که به منظور برررسی جنین صورت می گیرد . در طی این سونوگرافی سیر تشکیل جنین بررسی می شود . قلب جنین در چه شرایطی است و شرایط جفت  چک می شود . در این مورد می توان سونوگرافی nt را نیز به منظور بررسی مایع پشت گردن جنین انجام دهید .

سونوگرافی دوم در میانه بارداری صورت می گیرد . این سونوگرافی به منظور تعیین جنسیت انجام می شود در ۱۸ تا ۲۰ هفتگی انجام می شود .

سونوگرافی سوم اواخر بارداری انجام می شود که به منظور بررسی وزن ، بررسی شرایط قرار گیری جنین ، بررسی مایع دور جنین و … صورت می گیرد .

سونوگرافی های غیر ضروری

انجام سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی در بارداری لازم و ضروری نمی باشد . بهتراست این سونوگرافی ها در تمام بادراری ها انجام نشود . در شرایطی که پزشک متخصص تشخیص دهد انجام این سونوگرافی لازم است بنابراین می توانید برای انجام آن به مرکز سونوگرافی انجام دهید .

سونوگرافی کالرداپلر در بارداری

انجام این سونوگرافی با توجه به تشخیص پزشک می باشد . در برخی از بارداری ها به منظور بررسی وزن جنین پزشک این سونوگرافی را لازم می داند . و یا گاهی بانوانی که در زایمان قبل سزارین داشته و در سن خاصی از بارداری به سزارین دوم را در پیش دارند ، با توجه به تشخیص پزشک نیاز به انجام سونوگرافی کالرداپلر می باشد .

در سونوگرافی کالرداپلر می توان چسبندگی رحم را نیز بررسی نمود که ممکن است به دلایل مختلفی مانند عفونت ، جراحی های رحم ، سزارین ، سقط و …و ایجاد شود .

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ – ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

ارسال نظر

پانزده + 20 =

Call Now Button