سونوگرافی واژینال بانوان

توسط آبان ۱۵, ۱۳۹۷ سونوگرافی, مقالات بدون نظر

سونوگرافی واژینال بانوان

سونوگرافی واژینال بانوان یکی از روش های تشخیص بسیار دقیق و کارآمد می باشد . این سونوگرافی یکی از روش های مناسب برای دریافت اطلاعات بسیار خوب در دوران بارداری می باشد .

سونوگرافی واژینال بانوان

سونوگرافی واژینال بانوان

سونوگرافی واژینال

در طی این سونوگرافی ، دستگاه پروب توسط یک روکش پوشیده می شود . این پوشش یک بار مصرف بوده و هر بار تعویض می شود . بعد از ورود پروب ، امواج صوتی که دارای فرکانس بالا است ارسال و بازتاب می شود . بازگشت این امواج باعث ایجاد تصویر می شود .

آیا سونوگرافی واژینال باعث سقط جنین می شود ؟

یکی از پر تکرارترین سوالات مراجعه کنندگان در زمینه امکان سقط در بارداری با سونوگرافی واژینال است . در پاسخ به این سوال باید بیان نمود که به این نگرانی به دلیل قرار گرفتن پروب دستگاه داخل واژن می باشد .افراد فکر می کنند با ورود پروب امکان آسیب به جنین ، جفت و کیسه آب وجود دارد ، اما طبق آمار بدست آمده تا کنون هیچ نوع مشکلی برای جنین گزارش نشده  است .

آیا می توان سونوگرافی واژینال را در دوره قاعدگی انجام داد ؟

بله ، این سونوگرافی را می توان در دوره قاعدگی نیز انجام داد ، تنها قبل از انجام سونوگرافی درصورت استفاده از تامپون آن را خارج نمایید . گاهی افراد گمان می کنند که خونریزی در دوران قاعدگی منجر به کاهش کیفیت تصویر می گردد . اما این مسئله هیچ تاثیری در کیفیت سونوگرافی ندارد .

چه کسانی نمی توانند سونوگرافی واژینال انجام دهند ؟

دختران باکره به دلیل وجود مشکل برای ورود پروب داخل واژن نمی توانند این سونوگرافی را انجام دهند .

دلایل استفاده از سونوگرافی واژینال

از کاربرد سونوگرافی واژینال می توان برای بررسی سرطان رحم و تخمدان ، کیست تخمدان ، عفونت لگن ، سقط جنین ، بررسی بارداری خارج از رحم ، وجود مشکل و نقض مادرزادی و … استفاده نمود .

مدت زمان انجام سونوگرافی واژینال

مدت زمان انجام این سونوگرافی حدودا ۱۵ دقیقه می باشد و در طی سونوگرافی بیمار احساس درد و ناراحتی نمی کند .

آیا سونوگرافی واژینال منجر به انتقال بیماری می شود ؟

خیر ، همانطور که اشاره شد روکش پروب یک بار مصرف بوده و بعد از هر بار سونوگرافی تعویض می شود بنابراین امکان انتقال بیماری وجود ندارد .

 جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ – ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

 

سایر مقالات

تخمدان پلی کیستیک

سونوگرافی رحم و تخمدان

کاربرد سونوگرافی

انواع سونوگرافی

 

ارسال نظر

2 × سه =