سی تی اسکن

سونوگرافی سروش – دکتر زهره محمدزاده – متخصص رادیولوژی و سونوگرافی

سی تی اسکن

ابزارهای بسیاری با پیشرف علم پزشکی برای تصویربرداری از بدن ما اختراع شده که یکی از آنها رادیولوژی میباشد. برای تصویر برداری از ارگان های بدن از رادیولوژی استفاده می شودو یکی از شاخه های رادیولوژی و سونوگرافی سی تی اسکن می باشد و بیشتر برای بررسی ضایعات سیستم حرکتی مورد استفاده قرار می گیرد.در تمام شبانه روز این سونو گرافی آماده ارائه خدمات می باشد.

سی تی اسکن

سی تی اسکن

سی تی اسکن چیست ؟

با استفاده از سی تی اسکن می توان بافت های درون بدن را مشاهده کرده و از وجود بیماری های احتمال در بدن آگاه شد.
یکی از پیشرفته ترین تکنیک های تصویر Computed Tomography scan سی تی اسکن یا تومو گرافی کامپیوتری برداری از بدن بیماران می باشد که در ضایعات سیستم حرکتی بدن انسان بخصوص استخوان ها ، مورد استفاده قرار می گیرد .
با تصویر برداری به روش سی تی اسکن با برش عرضی از یک تنه درخت می توانید مقطع آن را مشاهده و بررسی کرده با این تفاوت که تمام این برشها تنها روی مانیتور قابل مشاهده می باشد حتی ای دستگاهها با برشهایی با فاصله کمتر از یک میلیمتر هم میتوانند در بدن انسان ایجاد کنند.
روش انجام سی تی اسکن
با استفاده از این روش تصویر برداری ، باریکه نازکی از اشعه ایکس (مثل باریکه اشعه لیزر )به اندام بیمار تابیده می شود و با عبور از تمام بافته های سر راه خود ،از سمت دیگر بدن بیمار خارج شده و توسط آشکار ساز یا صورت دریافت می گیرد .این فرآیند در مدت زمان کوتاهی هزاران بار انجام می شود تا اینکه کامپیوتر دستگاه سی تی اسکن اطلاعات را پردازش کرده و به صورت تصاویر بیشماری از مقطع اندام ، ارائه شود که در صورت ضرروت می توان آن را چاپ کرد. وظیفه آشکار ساز تبدیل اشعه های نوری به جریان الکتریکی میباشد. این تصاویر بسیار با دقت بیشتری از سایر روش های رادیوگرافی ساده می باشد که باکمک آن می توان بافت های بدن مثل استخوان ها را بررسی کرد . با استفاده از این روشها می توان داخل استخوانها را مشاهده کرد . امروزه بیشتر این دستگاه های سی تی اسکن که به صورت اسپیرال یا مارپیچی میباشند مورد استفاده قرار می گیرند به این مفهوم که اشعه ایکس مانند یک مارپیچ به دور بدن بیمار حرکت کرده و از جهات مختلف تصویربرداری می کنند و می توانند عکس های بسیار دقیقی در مدت زمان چند دقیقه در اختیار پزشک قرار دهد.

شما عزیزان می توانید جهت تعیین نوبت سونوگرافی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس:

۴۴۱۶۲۱۲۶، ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸۱

آدرس سونوگرافی سروش : آدرس:بزرگراه ستاری جنوب ،ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − نه =

Call Now Button