علت بارداری پوچ

توسط اسفند ۱۵, ۱۳۹۷ مقالات بدون نظر

علت بارداری پوچ

آیا تا به حال از بارداری پوچ چیزی شنیده اید ؟

آیا می دانید تشخیص حاملگی پوچ چگونه است ؟

با ما همراه باشید تا از دلایل ایجاد بارداری پوچ بیشتر آشنا شوید .

بارداری پوچ چیست ؟

علت اصلی بارداری پوچ جهش کروموزوم ها عنوان می شود . زیرا سقط های زیر ۱۲ هفته یا ۸ هفته دچار اختلالات کروموزومی هستند ، این اختلالات می تواند در حالت های نر یا ماده وجود داشته باشد که باعث شود محصول لقاح کیفیت نداشته و اختلالات کروموزوم ایجاد شود . این یک مکانیسم انتخاب طبیعی است که در همان مراحل اولیه ، رویان حذف می شود و قلب تشکیل نمی گردد و در بسیاری از موارد حتی بدون اینکه نیاز به ختم حاملگی باشد ممکن است خود رحم این مورد را پس بزند و با خونریزی دفع شود .

بارداری پوچ

علت بارداری پوچ

اختلالات کروموزومی به همراه خیلی از عفونت ها و یا اختلالات هورمونی ، می توانند به عنوان عامل ذکر شوند . اختلالات کروموزومی که موتاسیون های ژنی خیلی مهم هستند ، اهمیت زیادی دارند .  مشاوره ژنتیک معمولا در افرادی که سابقه سقط های مکرر یا حاملگی پوچ مکرر دارند و یا افرادی که ازدواج کرده اند و با هم نسبت فامیلی دارند ، توصیه می شود. این موارد بهتر است قبل از اقدام بارداری به مراکز مشاوره و متخصص زنان مراجعه کنند تا اقدامات لازم نسبت به آن ها انجام شود . این کار می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و کمک کند. زیرا اگر یافته های غیر طبیعی پیدا شود ، در همان ابتدای راه ، قبل بارداری ، برطرف می گردد .

تاثیر عفونت در بارداری پوچ

مورد دیگری که برای تکرار بارداری پوچ ذکر شده عفونت های شدید می باشند ، مانند سرخچه که معمولا سرخجه علامت خاصی ندارد و می تواند مثل سرماخورگی باشد .

تشخیص عفونت حاد در بارداری

تشخیص عفونت در بارداری بسیار مهم هستند زیرا آنتی بادی هایی که چک می شود هم IGM  و هم IGG است . این دو مورد با هم فرق می کنند برای مثال ممکن است در مورد شخصی که آزمایش توکسوپلاسموز داده باشد . در آن IGG مثبت بوده و IGM آن مثبت نباشد . IGM عفونت اخیر را گزارش می دهد یعنی وقتی فرد دچار یک عفونت حاد می شود تا مدت چند ماهی IGM در خون بالا است که نشان دهنده عفونت حاد اخیر است. اما بعد از مدتی IGM منفی می شود و IGG که رد پایی از عفونت قبلی است باقی می ماند . در نتیجه وقتی IGM منفی می شود جای نگرانی نیست زیرا اخیرا عفونتی نداشته که باعث سقط جنین شود .

به منظور انجام سونوگرافی خوب و دقیق باید به یک مرکز سونوگرافی خوب مراجعه نمایید .

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ تماس حاصل نمایید .

پیچ اینستاگرام سونوگرافی سروش

تنبلی تخمدان در بارداری

تنبلی تخمدان به خودی خود نمی تواند باعث علت بارداری پوچ شود . البته باید در نظر داشته باشیم که در بسیاری از مواقع عوامل مختلف مانند سن ، فاکتور مهمی است که در ناهنجاری های کروموزمی تاثیر می گذارد و در این ناهنجاری ها نقش ژن مادر خیلی مهم تر است به طوری که می توان گفت در ۹۵ درصد موارد ، ممکن است که ژن های اختلال در مادر باشد .

نتیجه گیری

بارداری پوچ می تواند برای والدین بسیار نگران کننده باشد به خصوص اگر تکرار شود . شما می توانید با انجام اقدامات بارداری توسط متخص زنان و غربالگری دوران بارداری از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری نمایید .

ارسال نظر

هفت − شش =

Call Now Button