عکسبرداری رنگی رحم

توسط مهر ۴, ۱۳۹۷ سونوگرافی, مقالات بدون نظر

عکسبرداری رنگی رحم

از جمله مشکلات رحم می توان به وجود ناهنجاری ساختاری رحم که شامل بسته بودن لوله ها و یا شکل ظاهری رحم اشاره نمود . برای بررسی این مشکلات می توان از عکسبرداری رنگی رحم استفاده نمود . اما نحوه انجام آن چگونه است ؟ بهترین زمان برای عکسبرداری رنگی رحم چه زمانی است ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

عکسبرداری رنگی رحم

عکسبرداری رنگی رحم

عکسبرداری رنگی رحم

برای تشخیص مشکلاتی مانند پولیپ ، میوم و یا لوله ها رحم بسته و یا عفونت کرده باشد ، می توان ماده حاجب را در لوله های رحمی تزریق نمود و در عکسبرداری این مشکلات را بررسی و تشخیص داد .

در طی انجام عکسبرداری رنگی رحم ممکن است کمی درد احساس شود . می توانید برای کاهش درد از یک مسکن استفاده نمایید .

تشخیص ناباروری زنان

از دلایل ایجاد ناباروری در زنان می توان به مشکلات بسته بودن لوله و یا مشکلات در حفره رحم اشاره نمود . این مشکلات به راحتی با استفاده از رادیوگرافی با عکسبرداری رنگی رحم می توان بررسی نمود .

این روش باید توسط پزشک و یا تکنسین ماهر انجام شود ، همانطور که اشاره شد ماده حاجب را به داخل رحم و لوله های رحم تزریق می نمایند . انجام این کار با زوایای گوناگون صورت می گیرد . طی انجام این مراحل در صورت وجود اشکال باید به یک متخصص زنان مراجعه نمایید تا بهترین روش برای رفع آن بررسی گردد .

مناسب ترین زنان برای عکسبرداری رنگی رحم

یکی از مناسب ترین زمان ها برای انجام عکسبرداری بعد از تمام شدن سیکل پریود ماهانه بانوان می باشد . همچنین این عکسبرداری را می توانید در روز های آخر دوره پریود خود انجام دهید .

نکته مهم در عکسبرداری رنگی رحم

یکی از اصلی ترین نکاتی که بانوان در عکسبرداری رنگی رحم باید به آن دقت داشته باشند این است که از باردار نبودن خود اطمینان حاصل نمایید . این نوع عکسبرداری ها باید در یک مرکز سونوگرافی خوب انجام شوند .

نحوه انجام عکسبرداری رنگی رحم

در این روش باید ابتدا بیمار لباس مخصوص ( گان ) را بپوشد و به پشت خود دراز کشیده و سپس زانو های خود را خم نماید . رادیولوژیست به کمک اسپکولوم می تواند واژن را باز کرده و سپس سرویکس را در پشت واژن قرار دارد ملاحظه نماید .

بعد از تزریق بی حسی کانولا وارد رحم می شود . بعد از این کار ماده مخصوص به نام کنتراست داخل لوله های رحمی قرار می گیرد . سپس می توان در زوایای مختلف از داخل رحم عکسبرداری صورت بگیرد و سپس کانولا از رحم خارج می شود .

جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ – ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

ارسال نظر

4 × 2 =

Call Now Button