نحوه ماموگرافی سینه

توسط آبان ۲۹, ۱۳۹۷ ماموگرافی, مقالات بدون نظر

نحوه ماموگرافی سینه

یکی از مهم ترین موارد مورد بررسی برای بانوان ، انجام ماموگرافی می باشد . این روش برای تشخیص موارد مورد بررسی در سینه بسیار مناسب بوده و به روند تشخیص سریعتر بیمار کمک می کند . اما ماموگرافی چه مواردی می تواند بررسی کند ؟ ماموگرافی سینه در چه سنی انجام می شود ؟ نحوه ماموگرافی سینه چگونه است ؟ برای دریافت پاسخ سوالات خود با ادامه مطلب همراه باشید …

نحوه ماموگرافی سینه

نحوه ماموگرافی سینه

نحوه ماموگرافی سینه

 در ماموگرافی ، تصویربرداری از ۴ زاویه دور سینه بانوان صورت می گرد . در این روش اشعه از چند زاویه به سینه تابانده می شود . سینه در داخل یک نگهدارنده قرار گرفته که ممکن است منجر به درد برای بانوان شود . البته به دلیل نتیجه خوبی که از این بررسی حاصل می شود درد اهمیت چندانی نخواهد داشت .

موارد مورد بررسی در ماموگرافی

در روش تصویربرداری که به نام ماموگرام می باشد ۴ کلیشه برای یک فیلم بزرگ ظاهر می شود که طی آن پزشک می تواند وضعیت عمومی سینه ، سایز سینه ،  برهم خوردگی بافتی سینه و توده های موجود در سینه را بررسی می نماید .

ماموگرافی سینه در چه سنی انجام می شود ؟

ماموگرافی سینه را می توان بعد از ۳۵ سالگی انجام داد . اما درصورتی که بیمار شرایط خاصی داشته باشد می توان ماموگرافی را در سن زیر ۳۵ سالگی نیز انجام داد .

تفاوت سونوگرافی سینه و ماموگرافی سینه

تفاوت عمده در سونوگرافی و ماموگرافی سینه در این است که امواجی نداشته و در سنین پایین تر نیز قابل انجام است . در واقع اگر در خانم های جوان ، پزشک احساس کند توده وجود دارد می تواند برای بررسی های دقیق تر از سونوگرافی استفاده کند .

در صورتی که روش های تشخیصی توده برای بیمار تشخیص داده شود نگران نباشید . این یک بخش تشخیصی اولیه می باشد و نیاز به بررسی های دقیق تر دارد . در این صورت باید بیمار از بیوپسی سینه و آزمایش های تکمیلی استفاده کند تا وجود این مشکل به طور کامل بررسی شود .

نکات مهم قبل از انجام ماموگرافی

  • بهتر است از مواد خوشبو کننده بدن استفاده نشود
  • به دلیل متورم شدن سینه قبل از پریود ، هفته قبل از زمان دوره قاعدگی خود این آزمایش را انجام ندهید .
  • ماموگرافی های قبلی خود را همراه داشته باشید .
  • لباس راحت بپوشید .

, …

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ – ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

ارسال نظر

یک × دو =

Call Now Button