سونوگرافی سروش » سونوگرافی » هزینه سونوگرافی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

هزینه سونوگرافی

هزینه سونوگرافی

سونوگرفی روش تصویر برداری از اعضای شکمی برای تشخیص بیماری ها و همچنین برای بررسی سلامت جنین می باشد . از آنجائیکه در سونوگرافی از اشعه مضر استفاده نمی شود برای مادران در دوران بارداری روشی بی خطر و مفید می باشد و اطلاعات دقیقی از موقعیت و رشد جنین می دهد. در ادامه به بررسی کاربردها و تعرفه های سونوگرافی می پردازیم.

انواع سونوگرافی

۱٫     سونوگرافی NT

یکی از روشهای بررسی بیماری های مادرزادی و کروموزومی در جنین استفاده از روش سونوگرافی NT می باشد که در هفته های ۱۱ تا ۱۴ بارداری انجام می شود. در این سونوگرافی با بررسی مایع جمع شده در پشت گردن جنین پی به ناهنجاری می برد. اینسونوگرافی در زنان  باردار بالای ۳۵ سال که سابقه بیماری ژنتیکی در خانواده داشته اند توصیه می شود.

۲٫     سونوگرافی رحم

برای تشخیص بیماری های زنان از روش سونوگرافی رحم استفاده می شود. این روش همچنین در دوران بارداری برای اطمینان از سلامت مادر استفاده می شود.سونوگرافی رحم در تشخیص باداری خارج از رحم ، اندازه گیری ضخامت رحم، کیست های تخمدان، مشاهده تغییرات مثانه ، عفونت های لگن ، بررسی اندازه و ضخامت رحم، بررسی موقعیت رحم و تخمدان می باشد.

۳٫     سونوگرافی واژینال

در سونوگرافی واژینال همان طور که از نامش پیداست از طریق ابزاری به نام پروپ بر روی واژن انجام می شود. این سونوگرافی داراری کاربردهای به شرح ذیل می باشد:

  • جهت مشاهده جفت و بررسی آن
  • بررسی بارداری خارج از رحم
  • درمان ناباروری و بررسی علت های آن
  • بررسی علت خونریزی های غیر عادی در بانوان
  • مشکلات اختلال قاعدگی
  • شنیدن صدای ضربان قلب جنین

هزینه سونوگرافی

تعرفه سونوگرافی بستگی به نوع و کاربرد آن دارد . هزینه سونوگرافی در مرکز سونوگرافی سروش مناسب می باشد . مادرانی که در دوران بارداری برای بررسی جنین باید هزینه هایی را برای انجام سونوگرافی در نظر بگیرند. تعرفه سونوگرافی معمولا باید دارای هزینه مشترک باشد برای جلوگیری از صرف هزینه های زیاد و سرسام آور حتما برای انجام سونوگرافی و رادیولوژی به مراکز سونوگرافی مراجعه کنید.

برخی از خدمات سونوگرافی سروش

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هفت =

تماس با پزشک