کاربرد سونوگرافی

توسط اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۷ سونوگرافی, مقالات بدون نظر

کاربرد سونوگرافی

کاربرد سونوگرافی در دینای امروز بسیار وسیع شده است . سونوگرافی دستگاهی است که به یک ماشین همه کاره تبدیل شده است .

دستگاهی که انتظارات منطقی و غیر منطقی زیادی ازآن وجود دارد و گاهی انتظار معجزه .

بیشتر افراد بر این باورند که سونوگرافی تنها و فقط برای بارداری استفاده می شود اما اصلا این طور نیست و سونوگرافی کاربردهای بسیار زیادی دارد .

سونوگرافی برای موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد مثلا برای بررسی  احشا در کسانی که بیمار هستند مانند: تیروئید – طحال – کلیه ها – ریه ها – رحم و تخمدان – مثانه – انواع فتق ها و همین طور دیگر اندام ها .

سونوگرافی غرب تهران که سروش نام دارد با جدیدترین دستگاه ها می تواند انواع سونوگرافی را انجام دهد . هم چنین سونوگرافی سروش با کادر مجربی که در اختیار دارد به بهترین شکل می تواند سونوگرافی و تصاویر را تشخیص دهد و بهترین گزارش را از سونوگرافی دریافت شده به بیمار ارائه دهد . جهت مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های ۴۴۱۶۲۱۲۵ – ۴۴۱۶۲۱۲۶ تماس حاصل نمائید .

اما بسیاری از سونوگرافی ها مربوط به دوران بارداری می باشد سونوگرافی دوران بارداری بسیار مجهز می باشد سونوگرافی دوران بارداری اینگونه است که می تواند ضربان قلب جنین را شنید و حرکات دست و پای آن را دید و یا تکان خوردن آن را مشاهده کرد. اما دانستن یک مسئله هایی و موضوعاتی حائز اهمیت بسیاری می باشد .

به طور مثال برخی از افراد بر این باورند که سونوگرافی باعث زردی در جنین می شود اما دلیلی بر صحت این مسئله وجود ندارد که بتواند نشان دهد یکی از دلایل زردی بعد از تولد در نوزادان سونوگرافی می باشد و تاکنون همچین موضوعی ثابت و قطعی نشده است .

یا برخی از افراد این مسئله را از دیگران شنیده اند که سونوگرافی سه بعدی باعث به وجود آمدن جوش آب جنین و یا کباب شدن آن می شود اما همچین چیزی صحت ندارد و بر طبق مطالعات و تحقیقاتی که انجام شده است که سونوگرافی هیچ عارضه ای ندارد ولی این هم دلیلی نمی شود مدام و پی در پی فرد تمایل داشته باشد که بخواهد از طریق سونوگرافی جنین را ببیند و مشاهده کند . دختر و پسر بودن جنین مسئله ای است که بسیاری از والدین برای آن مشتاق هستند . و پدر و مادر دوست دارند جنسیت جنین آن ها چیست و مشتاق همین مسئله در دوران بارداری هستند .

در بیشتر مواقع این موضوع وجود داشته است  وقتی که جنین کمتر از دو سانتی متر بوده است پدر و مادر اصرار بر این دارند که بدانند جنسیت جنین چیست لازم به ذکر است مهم ترین سن برای تشخیص تعیین جنسیت ماه پنجم بارداری می باشد و هفته بیستم می باشد . که با قاطعیت بیشتری می توان فهمید جنسیت جنین پسر است یا دختر .

کاربرد سونوگرافی

کاربرد سونوگرافی

موضوعاتی مانند صدای ضربان قلب یا نوع صدای قلب هیچ ارتباطی با نوع صدای جنین ندارند و این امری بسیار  طبیعی است که برای خرید سیسمونی پدر و مادر مشتاق جنسیت جنین خود باشند و اینکه ذوق داشته باشند که چه وسایلی خریداری کنید .

سونوگرافی یک دستگاه تشخیصی می باشد . هر پزشکی این حق را دارد که از هر نوع وسایل کمک تشخیصی برای اینکه به بیمار خود کمک کند و برای اینکه یک سونوگرافی دقیقی داشته باشد و از دقت تشخیصی بالایی برخوردار باشد و هم بابت راحت بودن خیال پدر و مادر داشته باشند . همیشه  باید نزد یک رادیولوژیست جهت سونوگرافی مراجعه شود کسی که در دوران چهارسال در کنار رادیوگرافی سی تی اکسن و ام ار آی به صورت اختصاصی سونوگرافی را زیر نظر اساتید آن رشته سونوگرافی را یاد گرفته است و تخصص دیده است . هیچ کسی در دنیا وجود ندارد که به به اندازه یک رادیولوژیست با پیچیدگی های سونوگرافی آشنا نشده باشد .

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی خوب در تهران

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر به گالری سایت مراجعه نمایید و یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و کانال تلگرام ما را دنبال کنید :

در خصوص اطلاعات سونوگرافی و یا جهت کسب نوبت می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس :  ۴۴۱۶۲۱۲۶
۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸

آدرس سونوگرافی سروش (سونوگرافی غرب تهران )

آدرس:بزرگراه ستاری جنوب، ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

ارسال نظر

سیزده − 5 =

Call Now Button