سونوگرافی سروش » سونوگرافی بارداری » اهمیت سونوگرافی آنومالی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

اهمیت سونوگرافی آنومالی

اهمیت سونوگرافی آنومالی

در این روش همه ی اعضای جنین مثل مغز ، کلیه ، قلب  را چک می کنند، تا از سالم بودن و رشد کردن طبیعی اعضای جنین مطلع شوند و اگر مشکلی دیده شده هرچه سریع تر آن را بهبود بخشند .

سونوگرافی آنومالی مشخص می کند جنین در شکم مادر به چه صورتی قرار گرفته و اندازه ی صورت و دست  و پاها را نشان می دهد و کاملا مادر می تواند جنین خودش را ببیند . در سونوگرافی آنومالی مراقبت های جنین و مادر بهتر انجام می گیرد و اگر جنین دچار مشکلی مثل نارسایی در مغز جنین یا در اندام های بدن باشد مشاهده می شود و پزشک متخصص شروع به درمان می کند.

سونوگرافی آنومالی

سونوگرافی آنومالی چیست ؟

بیشتر مادران در دوران بارداری خود از سونوگرافی آنومالی سوال می کنند که یک غربالگری است که همان پیدا کردن و مشاهده شدن مشکلات جنین می باشد . برای انجام سونوگرافی آنومالی باید شکم مثانه مادر پر شده باشد به همین دلیل قبل از انجام سونوگرافی مادر باید مقدار زیادی مایعات مصرف کند. پر بودن مثانه باعث می شود که سونوگرافی بهتر انجام شده و جنین بهتر دیده شود . انجام سونوگرافی به این صورت است که مادر بر روی تخت دراز کشیده و پزشک دستگاهی را روی شکم به حرکت در میاورد و مادر می تواند از طریق مانیتور جنین خود را مشاهده کند و حتی زمان به دنیا آمدن جنین را بفهمد .

از جمله مواردی که پزشک باید در حین سونوگرافی آن ها را چک کند عبارتند از :

طرز قرار گرفتن جنین در رحم مادر ، ضربان قلب ، جنسیت جنین ، اطلاعات جفت و … را نشان می دهد  و دکتر با توضیح هاتش آن را برایتان شرح می دهد .

زمان انجام این سونوگرافی آنومالی بین هفته ی ۱۸ تا ۲۲ در دوران بارداری است که چون رحم هنوز شلوغ نشده بهتر میتوان جنین را دید و از مشکلاتش با خبر شد . بهتر است برای اولین سونوگرافی به مراکز معتبر بروید تا تشخیص کاملا درست باشد .

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی خوب در تهران

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر به گالری سایت مراجعه نمایید و یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و کانال تلگرام ما را دنبال کنید :

در خصوص اطلاعات سونوگرافی و یا جهت کسب نوبت می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس :  ۴۴۱۶۲۱۲۶
۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸

آدرس سونوگرافی سروش (سونوگرافی غرب تهران )

آدرس:بزرگراه ستاری جنوب، ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز

مقالات مرتبط

آزمایش آمنیوسنتز

آزمایش آمنیوسنتز

از ابتدا تا پایان دوران بارداری آزمایش های زیادی وجود دارد که بانوان باید انجام دهند. حال آزمایش آمنیوسنتز در همین دسته قرار داشته و در صورت داشتن عوامل و شرایط خاصی...

ساک حاملگی چیست و چه زمانی دیده می شود ؟

ساک حاملگی چیست و چه زمانی دیده می شود ؟

ساک حاملگی ساختاری است که جنین را احاطه کرده است. در واقع این ساختار نشانه بارداری است و در مراحل اولیه رشد جنین ضروری است. در صورتی که وجود نداشته باشد بارداری اتفاق...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.