سونوگرافی سروش » سونوگرافی » نحوه انجام سونوگرافی داپلر
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

آمادگی برای سونوگرافی داپلر

برای اینکه در نتیجه سونوگرافی داپلر عوامل مشکل زایی وجود نداشته باشد بهتر است که موارد زیر  را رعایت کنید تا سونوگرافی به بهترین نحو برا ی شما انجام بگیرد.
دو ساعت قبل پیش از انجام سونوگرافی داپلر ، از مصرف هر گونه مواد حاوی نیکوتین (سیگار و قلیان و …) بپرهیزید،چون  باعث منقبض شدن عروق خونی می شود و ممکن است نتیجه را به درستی نشان ندهد .
در صورتی که قرار است سونوگرافی برای کودکان انجام بگیرد ممکن است نیاز به داروی بیهوشی باشد زیرا این سونوگرافی باید با آرامش بدن همراه باشد و حرکات اضافی در طول سونوگرافی وجود نداشته باشد .استفاده از داروهای بیهوشی در سونوگرافی  بنا بر نظر متخصص سونوگرافی است.
انجام سونوگرافی داپلر در دوران بارداری هیچ  مانعی ندارد زیرا تاکنون هیچ گونه گزارش و یا تحقیقاتی نشان داده نشده است که این سونوگرافی می تواند برای جنین مشکلی را به وجود بیاورد.

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

سونوگرافی داپلر چگونه انجام می شود ؟

در ابتدا منطقه ایی که قرار است سونوگرافی بر روی آن انجام بگیرد در موقعیت مناسبی قرار می گیرد و بودن اینکه  هیچ گونه اقدام تهاجمی صورت بگیرد و یا اینکه در پوست تغییری به وجود بیاید  متخصص سونوگرافی شما را برای سونوگرافی داپلر  آماده می کند .به همین دلیل این روش بسیار امن بوده و خطری را برای بیمار به وجود نخواهد آورد .
در مرحله بعدی متخصص این وسیله را روی بدن حرکت می دهد در واقع مکانیزم این سونوگرافی این گونه است که حرکت گلبول‌های خونی در رگ‌های فرد، سرعت برگشت امواج را تغییر می‌دهد و بر اساس بازگشت امواج فراصوت، دستگاه پردازشگر تصاویری را بر روی مانیتور ایجاد می‌کند که نشان دهنده جریان خون در فرد می ‌باشد.
این سونوگرافی انواع مختلفی دارد  که در زیر به آن اشاره می کنیم :
داپلر موج پیوسته
داپلر داپلکس
داپلر رنگی
داپلر پاور

با تشکر مدیریت سایت سروش سونوگرافی غرب تهران

دکتر زهره محمدزاده
دکتر زهره محمدزاده
تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن 25 دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز گذراندن دوره های متعدد سالیانه رادیولوژی در تهران و سایر شهرها
برچسب ها:

مقالات مرتبط

سونوگرافی جهت تعیین جنسیت جنین

سونوگرافی جهت تعیین جنسیت جنین

سونوگرافی جهت تعیین جنسیت جنین چگونه انجام می‌شود؟ استفاده از سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین شامل استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد تصاویری از جنین در...

سونوگرافی واژینال

سونوگرافی واژینال

سونوگرافی واژینال چیست و چگونه انجام می‌شود؟ سونوگرافی واژینال که به عنوان سونوگرافی ترانس واژینال نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک تصویربرداری پزشکی است که برای بررسی اندام...

سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت

سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت

سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت چیست؟ سونوگرافی آنومالی که به عنوان سونوگرافی ناهنجاری جنین نیز شناخته می‌شود، نوع خاصی از سونوگرافی است که در دوران بارداری برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *