سونوگرافی سروش » سونوگرافی » نحوه انجام سونوگرافی داپلر
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

آمادگی برای سونوگرافی داپلر

برای اینکه در نتیجه سونوگرافی داپلر عوامل مشکل زایی وجود نداشته باشد بهتر است که موارد زیر  را رعایت کنید تا سونوگرافی به بهترین نحو برا ی شما انجام بگیرد.
دو ساعت قبل پیش از انجام سونوگرافی داپلر ، از مصرف هر گونه مواد حاوی نیکوتین (سیگار و قلیان و …) بپرهیزید،چون  باعث منقبض شدن عروق خونی می شود و ممکن است نتیجه را به درستی نشان ندهد .
در صورتی که قرار است سونوگرافی برای کودکان انجام بگیرد ممکن است نیاز به داروی بیهوشی باشد زیرا این سونوگرافی باید با آرامش بدن همراه باشد و حرکات اضافی در طول سونوگرافی وجود نداشته باشد .استفاده از داروهای بیهوشی در سونوگرافی  بنا بر نظر متخصص سونوگرافی است.
انجام سونوگرافی داپلر در دوران بارداری هیچ  مانعی ندارد زیرا تاکنون هیچ گونه گزارش و یا تحقیقاتی نشان داده نشده است که این سونوگرافی می تواند برای جنین مشکلی را به وجود بیاورد.

نحوه انجام سونوگرافی داپلر

سونوگرافی داپلر چگونه انجام می شود ؟

در ابتدا منطقه ایی که قرار است سونوگرافی بر روی آن انجام بگیرد در موقعیت مناسبی قرار می گیرد و بودن اینکه  هیچ گونه اقدام تهاجمی صورت بگیرد و یا اینکه در پوست تغییری به وجود بیاید  متخصص سونوگرافی شما را برای سونوگرافی داپلر  آماده می کند .به همین دلیل این روش بسیار امن بوده و خطری را برای بیمار به وجود نخواهد آورد .
در مرحله بعدی متخصص این وسیله را روی بدن حرکت می دهد در واقع مکانیزم این سونوگرافی این گونه است که حرکت گلبول‌های خونی در رگ‌های فرد، سرعت برگشت امواج را تغییر می‌دهد و بر اساس بازگشت امواج فراصوت، دستگاه پردازشگر تصاویری را بر روی مانیتور ایجاد می‌کند که نشان دهنده جریان خون در فرد می ‌باشد.
این سونوگرافی انواع مختلفی دارد  که در زیر به آن اشاره می کنیم :
داپلر موج پیوسته
داپلر داپلکس
داپلر رنگی
داپلر پاور

با تشکر مدیریت سایت سروش سونوگرافی غرب تهران

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز
برچسب ها:

مقالات مرتبط

سونوگرافی ریه در کودکان

سونوگرافی ریه در کودکان

شایعترین پروپی که برای تصویربرداری سونوگرافی از ریه استفاده می شود ، شامل پروپ منجنی یا پروپ دارای آرایه فازی با فرکانس ۳٫۵-۵ مگاهرتز است . پروپ های خطی صرفا برای بررسی...

تشخیص تنبلی تخمدان با سونوگرافی

تشخیص تنبلی تخمدان با سونوگرافی

شاید شما هم در روند زندگی خود به اختلالات غیر طبیعی مانند از دست دادن دوره های قاعدگی، رشد موهای زائد مانند مردان، عدم بارداری و... را تجربه کرده اید. متأسفانه باید...

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی سینه

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی سینه

زمان انجام سونوگرافی سینه سونوگرافی در حال حاضر، بهترین روش برای تشخیص کیست های پستان است که به صورت توده های توپر و سفت مشاهده خواهند شد. شاید اولین تصور خانم ها در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *