سونوگرافی سروش » سونوگرافی » هزینه سونوگرافی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

هزینه سونوگرافی

هزینه سونوگرافی در تهران چه قدر است؟  با توجه به فاکتورهای مختلفی محاسبه شده و با توجه خدمات ارائه شده می‌تواند متفاوت باشد. در این مقاله قصد داریم عواملی که در تعیین هزینه های سونوگرافی موثر هستند را بیان کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

عوامل موثر در هزینه سونوگرافی

عوامل مختلفی در تعیین هزینه سونوگرافی در بهترین مرکز سونوگرافی تهران دخیل است. در ادامه مهمترین عوامل تاثیرگذار را بیان خواهیم کرد:

تجهیزات و فناوری

یکی دیگر از مواردی که در تعیین هزینه سونوگرافی موثر است، تجهیزات و فناوری های به کار رفته در مرکز سونوگرافی که به آن مراجعه کرده اید می‌باشد. میزان هزینه ها در مرکز سونوگرافی که تجهیزات مدرن و به روز تری داشته باشد نسبت به سایر مراکز سونوگرافی بیشتر است. البته استفاده از تجهیزات مناسب موجب می‌شود سونوگرافی دقیق و درست انجام شده و از انجام مجدد آن جلوگیری می‌شود.

منطقه جغرافیایی

منطقه ای که مرکز سونوگرافی در آن قرار دارد یکی دیگر از عواملی است که در تعیین میزان هزینه های سونوگرافی موثر است.

نیاز به تست های اضافی

در برخی موارد پزشک برای تشخیص بهتر احتمال دارد تست های اضافی را انجام دهد که این موارد نیز در میزان هزینه سونوگرافی موثر است.

میزان تخصص پزشک

به طور کلی پزشکانی که متخصص سونوگرافی هستند، نسبت به پزشکان دیگر به علت داشتن تجربه و تخصص لازم در این زمینه هزینه ی متفاوتی دریافت می‌کنند.

هزینه سونوگرافی در تهران

هزینه های مرکز

نوع مرکزی که برای انجام سونوگرافی به آن مراجعه می‌کنید در تعیین هزینه ها بسیار موثر می‌باشد. برای مثال قیمتی که مراکز دولتی برای سونوگرافی دریافت می‌کنند در مقایسه با مراکز خصوصی کمتر می‌باشد. معمولا سونوگرافی هایی که در بیمارستان انجام نمی شوند، هزینه های کمتری را برای بیماران به دنبال دارد.

نوع سونوگرافی

با توجه به این که سونوگرافی برای کدام قسمت از بدن مورد استفاده قرار خواهد گرفت هزینه ی سونوگرافی متفاوت می‌باشد. در برخی موارد برای تشخیص بهتر پزشک سونوگرافی رنگی را تجویز می‌کنند که این مسئله نیز در تعیین هزینه سونوگرافی موثر است.

بیمه

اگر سونوگرافی از لحاظ پزشکی، مورد تایید باشد، تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. این بدین معناست که اگر شما به دنبال انجام سونوگرافی سه بعدی، چهار بعدی و یا تعیین جنسیت نوزاد خود هستید، بیمه هزینه ای را تقبل نخواهد کرد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید میزان دریافت هزینه از بیمه توسط شرکت های متخلف کاملا متفاوت می‌باشد. به همین علت حتما قبل از انجام سونوگرافی برای اطلاع از تقبل هزینه ها توسط بیمه با شرکت بیمه خود تماس بگیرید..

سخن آخر

اگر در شهر تهران زندگی می‌کنید و به دنبال بهترین مرکز سونوگرافی در تهران هستید می‌توانید به مرکز سونوگرافی سروش مراجعه کنید که از جدیدترین و به روزترین دستگاه ها در این مرکز استفاده شده و احتمال خطا را کاهش می‌دهند. 

دکتر زهره محمدزاده
دکتر زهره محمدزاده
تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن 25 دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز گذراندن دوره های متعدد سالیانه رادیولوژی در تهران و سایر شهرها

مقالات مرتبط

سونوگرافی جهت تعیین جنسیت جنین

سونوگرافی جهت تعیین جنسیت جنین

سونوگرافی جهت تعیین جنسیت جنین چگونه انجام می‌شود؟ استفاده از سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین شامل استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد تصاویری از جنین در...

سونوگرافی واژینال

سونوگرافی واژینال

سونوگرافی واژینال چیست و چگونه انجام می‌شود؟ سونوگرافی واژینال که به عنوان سونوگرافی ترانس واژینال نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک تصویربرداری پزشکی است که برای بررسی اندام...

سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت

سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت

سونوگرافی آنومالی و تعیین جنسیت چیست؟ سونوگرافی آنومالی که به عنوان سونوگرافی ناهنجاری جنین نیز شناخته می‌شود، نوع خاصی از سونوگرافی است که در دوران بارداری برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *