سونوگرافی سروش » رادیوگرافی » رادیولوژی دیجیتال
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

رادیولوژی دیجیتال

رادیولوژی دیجیتال

از روش های تصویر برداری می توان به رادیولوژی اشاره نمود که با استفاده از اشعه ایکس از قسمت های مختلف بدن مانند دست ، شکم و .. تصویر تهیه می شود . مزایای رادیولوژی دیجیتال نسبت به رادیولوژی ساده در ادامه بررسی خواهد شد .

رادیولوژی دیجیتال

رادیولوژی دیجیتال

انواع رادیولوژی

رادیولوژی ساده

یکی از متداول  ترین روش های تصویر برداری رادیولوژی ساده است که به ویژه در بخش ارتوپد کاربرد دارد و می توان برای عکس برداری از استخوان و … استفاده نمود .

رادیولوژی دیجیتال

این روش یکی از جدیدترین روش های تصویر برداری می باشد . در ادامه به طور کامل مزایای آن توضیح داده می شود .

مزایای رادیولوژی دیجیتال

در رادیولوژی دیجیتال تصاویر گرفته شده در قالب یک فیلم بوده و رادیولوژیست می تواند به طور همزمان تصاویر را بر روی صفحه نمایش مشاهده کند .

با استفاده از تزریق مواد مخصوص به بیمار می توان تصویر رنگی تهیه نمایید .

سرعت در رادیولوژی دیجیتال بسیار بالاتر است نسبت به رادیولوژی های قدیمی ، به دلیل آن که در این رادیولوژی مانند روش های قدیم نیاز به چند مرحله تصویر برداری نمی باشد .

هزینه انجام رادیولوژی دیجیتال بسیار کم تر می باشد .

در این روش می توان اطلاعات گرفته شده از بیمار را به صورت آرشیو نگهداری نمود . در روش های قدیم برای نگه داری اطلاعات همه بیماران نیاز به فضای بسیاری زیادی بود اما در این روش به راحتی می توان این کار را انجام داد .

رادیولوژِیست به راحتی می تواند اطلاعات را داشته باشد . اما در رایولوژی ساده مدتی برای آماده شدن تصویر زمان نیاز بود .

در این روش بیمار می تواند اطلاعات خود را برای پزشک خود رد هر نقطه جهان ارسال کند . این کار به راحتی از طریق اینترنت ممکن است . در صورتی که در روش های قدیمی باید با مراجعه تصویررا به طور مستقیم به پزشک خود نشان داده و مشکل را از او جویا شوید .

در رادیولوژی دیجیتال ، تصاویر تهیه شده را می توان با توجه به سایر مورد نیاز بزرگ ویا کوچک نمود . در این روش با بزرگ کردن برخی از قسمت های تصویر پزشک راحت تر می تواند نوع مشکل را بررسی نموده و آن را ملاحظه نماید .

به دلیل سرعت بالا در انجام رادیولوژی دیجیتال ، اشعه کمتری نیز به فرد وارد کی شود ، بنابراین . این روش دارای اهمیت بالایی می باشد .

در این روش تصاویر با کیفیت بالا تهیه می شود .

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ – ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸ تماس حاصل نمایید .

دکتر زهره محمدزاده
دکتر زهره محمدزاده
تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن 25 دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز گذراندن دوره های متعدد سالیانه رادیولوژی در تهران و سایر شهرها

مقالات مرتبط

تشخیص آپاندیس با سونوگرافی

تشخیص آپاندیس با سونوگرافی

تشخیص آپاندیس با سونوگرافی به چه صورت است؟ سونوگرافی آپاندیس روشی تصویربرداری بوده که برای تشخیص تورم این عضو مجهول مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور معمول آپاندیس سالم...

رادیولوژی قفسه سینه

رادیولوژی قفسه سینه

شاید تا به حال برای شما هم حادثه یا اتفاقی رخ داده باشد که نیاز به تصویربرداری از ناحیه قفسه سینه داشته باشید. رادیولوژی قفسه سینه در واقع روشی عمومی برای تشخیص بیماری...

رادیوگرافی چیست و چه کاربردی دارد؟

رادیوگرافی چیست و چه کاربردی دارد؟

علم پزشکی به فرآیند هایی مانند پرتو نگاری ها و یا همان رادیوگرافی نیازمند است  زیرا به کمک این روش ها می‌توان درون بدن انسان را از همه جوانب بررسی کرد که این به تشخیص...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *