سونوگرافی سروش » سونوگرافی » تفاوت سونوگرافی دو بعدی ، سه بعدی و چهار بعدی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تفاوت سونوگرافی دو بعدی ، سه بعدی و چهار بعدی

تفاوت سونوگرافی دو بعدی ، سه بعدی و چهار بعدی :

دوران بارداری یکی از سخت ترین در عین حال شیرین تر لحظه های است که یک خانم می تواند تجربه کند ، در این دوران علاوه بر مراقبت های لازم و ضروری نیاز است که شخص یکسری آزمایش و سونوگرافی را انجام دهد در این بخش به بیان تفاوت سونوگرافی های که در زمان بارداری انجام می شود ، می پردازیم .

سونوگرافی دو بعدی :

در دوران بارداری یکسری سونوگرافی را پزشک متخصص زنان توصیه می کند که بانوان باردار انجام دهند ، در صورتی که هدف پزشک متخصص زنان بررسی آناتومی کودکان باشد توصیه می شود سونوگرافی دو بعدی که سیاه و سفید است تهیه شود .

زمانی که سونوگرافی دو بعدی است جزئیات جنین برای اشخاص معمولی خیلی قابل تشخیص نیست ، اما پزشکان می توانند جزئیات را مشاهده و تفسیر نمایند .

تفاوت سونوگرافی دو بعدی ، سه بعدی و چهار بعدی

سونوگرافی سه بعدی :

سونوگرافی سه بعدی از چهره کودک تصویر واقعی تری را نشان می دهد ، در سونوگرافی سه بعدی شمامی توانید تصویر جنین را به شکل سه بعدی مشاهده نمایید .

سونوگرافی چهار بعدی :

در سونوگرافی چهار بعدی می توانید حرکت کودک را در شکم مادر ملاحظه نمایید ، در این سونوگرافی می توانید جزئیات بیشتری از نوزاد را مشاهده نمایید .

سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی چه مزایایی دارد ؟

معمولا پزشک زمانی سونوگرافی سه و چهار بعدی را توصیه می کند که مادر انجام دهد بیشتر جنبه درمان ندارد و برای احساس لذت و آرامش مادر می باشد .

در سونوگرافی سروش انواع سونوگرافی ها انجام می شود ، بانوان عزیزی که باردار هستند می توانند با انجام سونوگرافی سه و چهار بعدی حرکات جنین را مشاهده نمایند ، این حس برای بانوان باردار به خصوص آن دسته از عزیزانی که بار اول است باردار شده اند لذت بخش است .

شما عزیزان برای دانستن و انجام تست های بارداری  می توانید به آزمایشگاه سروش مراجعه نمایید .

در سونوگرافی سروش روش های مختلف سونوگرافی انجام می شود شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

هم چنین شما عزیزان در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام می توانید اطلاعات بیشتری کسب نمایید :

کانال تلگرام : soroushsonography
صفحه اینستاگرام : sonography_soroush

 

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز

مقالات مرتبط

سونوگرافی ریه در کودکان

سونوگرافی ریه در کودکان

شایعترین پروپی که برای تصویربرداری سونوگرافی از ریه استفاده می شود ، شامل پروپ منجنی یا پروپ دارای آرایه فازی با فرکانس ۳٫۵-۵ مگاهرتز است . پروپ های خطی صرفا برای بررسی...

تشخیص تنبلی تخمدان با سونوگرافی

تشخیص تنبلی تخمدان با سونوگرافی

شاید شما هم در روند زندگی خود به اختلالات غیر طبیعی مانند از دست دادن دوره های قاعدگی، رشد موهای زائد مانند مردان، عدم بارداری و... را تجربه کرده اید. متأسفانه باید...

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی سینه

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی سینه

زمان انجام سونوگرافی سینه سونوگرافی در حال حاضر، بهترین روش برای تشخیص کیست های پستان است که به صورت توده های توپر و سفت مشاهده خواهند شد. شاید اولین تصور خانم ها در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *