سونوگرافی سروش » سونوگرافی » درمان فیبروکیستیک پستان
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درمان فیبروکیستیک پستان

درمان فیبروکیستیک پستان

بیماری فیبروکیستیک پستان به هیچ عنوان بیماری خطرناک محسوب نمی شود فقط بسی بیماری پر دردسری می باشد . چون این بیماری ناراحتی های متعدد برای فرد به وجود می آورد . فرد مبتلا به بیماری فیبروکیستیک پستان ، احتمال دارد در سینه خود توده هایی که بر اثر کیست به وجودآمده اند را در بافت سینه خود احساس کند . و اگر بافت فیبری بیش از حد رشد کند می توان به راحتی آن را در زیر پوست خود لمس کرد . با وجود اینکه سینه های فیبروکیستیک خطر ناک نیست اما  این دلیل باعث می شود که بیماری سرطان به سختی تشخیص داده شود .

درمان فیبروکیستیک پستان

درمان فیبروکیستیک پستان

فیبروکیستیک پستان موقعیت سرطان را همراه خود ندارند . این یک موقعیت نشات گرفته از وجود کیست ها و یا برجستگی های  گوناگون در پستان ها می باشد .

این کیست ها به شکل توده های گردی هستند که می توانند به صورت آزاد جابه جا شوند . جنس این کیست ها به نرم و سفت متغیر هستند .  این بیماران از سینه هایی با ورم بسیار و دردناک قبل از شروع قاعدگی رنج می برند . البته این  علائم باعث سرطان سینه نمی شوند .

دلیل اصلی سینه های فیبروکیستیک ، متغیر شدن استروژن و پروژسترون به صورت ماهانه می باشد .  وقتی هورمون استروژن بیش از حد ترشح کند باعث ایجاد کیست هایی می شود .

نشانه های سینه فیبروکیستیک

علائم رایج سینه فیبروکیستیک کیست های متورم در پستان همراه با درد می باشد  که این اتفاق اصولا قبل و یا در زمان قاعدگی رخ می دهد . این علائم فشار زیاد را وارد می کند و فرد دچار احساس پر بودن در قسمت سینه خود می کند که همراه با درد و گاهی اوقات احساس سوزش می کند .

بعضی از خانم هایی که دوران قاعدگی آن ها ها نامنظم می باشد  معمولا دارای سینه فیبروکیستیک به صورت حادتر هستند. . این موضوع ممکن است به علت تحریک هورمون ها در سینه ها است . استفاده داروهای ضد بارداری خوراکی برای منظم کردن دوران قاعدگی در این بیماران بسیار مناسب است .

موقعیت فیبروکیستیک پستان ،  بیشتر دو سینه را درگیر خود می کند و تاثیراتی بر دو سینه می گذارد . احتمال دارد که فرد در سینه خود بیشتر از دیگری فیبروکیستیک داشته باشد اما به مرور زمان به یک اندازه سینه ها را دچار فیبروکیستیک می شود .

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی خوب در تهران

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر به گالری سایت مراجعه نمایید و یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و کانال تلگرام ما را دنبال کنید :

در خصوص اطلاعات سونوگرافی و یا جهت کسب نوبت می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس :  ۴۴۱۶۲۱۲۶
۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸

آدرس سونوگرافی سروش (سونوگرافی غرب تهران )

آدرس:بزرگراه ستاری جنوب، ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

 

دکتر زهره محمدزاده
دکتر زهره محمدزاده
تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن 25 دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز گذراندن دوره های متعدد سالیانه رادیولوژی در تهران و سایر شهرها

مقالات مرتبط

سونوگرافی تومور سینه چگونه انجام می‌شود؟

سونوگرافی تومور سینه چگونه انجام می‌شود؟

سونوگرافی تومور سینه چگونه انجام می‌شود؟ سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان در زنان است و تشخیص زودهنگام آن برای درمان موفقیت آمیز بسیار مهم است. سونوگرافی تومور...

سونوگرافی NT چیست و چگونه انجام می‌شود؟

سونوگرافی NT چیست و چگونه انجام می‌شود؟

سونوگرافی NT چیست و چگونه انجام می‌شود؟ اگر به تازگی متوجه شده اید که باردار هستید، حتماً به فکر غربالگری های سه ماهه اول و سه ماهه دوم می‌باشید تا از روند رشد فرزند...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *