سونوگرافی سروش » سونوگرافی فولیکول
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

سونوگرافی فولیکول

سونوگرافی فولیکول

تعیین روز تخمک گذاری برای خانم هایی که علاقه به بارور شدن دارند بسیار مهم است. تخمگ گذاری به عملی گفته می شود که  طی آن از تخمدان فرد یک تخمکی که به بلوغ رسیده باشد آزاد می شود. و برای بارور شدن به سمت رحم می رود.یکی از راه های تعیین روز تخمک گذاری روش سونوگرافی فولیکول است که یکی از مطمئن ترین روش هاست.

 

سونوگرافی فولیکول چیست؟

سونوگرافی فولیکول بهترین روش برای دانستن روز تخمک گذاری است، این سونوگرافی زمان مناسب بلوغ تخمک ها و تخمک گذاری  را مشخص می کند. در این سونوگرافی،  صخامت آندورمتر ها به راحی قابل اندازه گیری است. ضخامت آندومترها در بارداری فرد نقش بسیار مهمی دارد به طوری که اگر ضخامت آندومترها پایین باشد باروری به سختی انجام می شود و یا حتی ممکن است باروری صورت نگیرد. اندازه گیری آندومترها فقط از طریق سونوگرافی ممکن است.

سونوگرافی فولیکول

سونوگرافی فولیکول

مزایای سونوگرافی فولیکول

اصلی ترین مزییت سونوگرافی فولیکل برای درمان نازایی است. از شایع ترین دلایل عدم باروری در بین خانم ها عدم تخمک گذاری می باشد. که شما با انجام دادن این سونوگرافی می توانید دلیل عدم تخمک گذاری در تخمدان های خود را بدانید و به درمان آن بپردازید.

از دیگر مزیت های سونوگرافی فولیکول بی خطر بودن آن است و هیچ گونه عوارضی ندارد. همچنین تشخیص درست و سریع و درمان دقیق به وسیله سونوگرافی فولیکول امکان پذیر می باشد.

چگونگی انجام سونوگرافی فولیکول

در انجام این سونوگرافی هم می توان از روش سونوگرافی شکم و هم می توان از روش واژینال استفاده کرد که این روش طبق تشخیص و تجویر پزشک معالج صورت می گیرد. اما باید در نظر داشت که روش واژینال دقیق تر است.

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی فولیکول چه موقع است؟

شما با توجه به دوره های قاعدگی خود، زمان تخمک گذاری خود را به طور نسبی تعیین می کنید و با مشورت با پزشک معالج خود و اطلاع زمان تخمک گذاری روز سونوگرافی شما مشخص می شود.

به طور معمول روز ۱۴ ام بعد از شروع قاعدگی شما روز تخمک گذاری می باشد، از نشانه های روز قبل از تخمک گذاری می توان به ترشحات روشن رنگ و شفاف، افزایش دمای بدن و سفت شدن و حساس شدن سینه ها اشاره کرد.

برخی از خدمات سونوگرافی سروش

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

 

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز

مقالات مرتبط

سونوگرافی ریه در کودکان

سونوگرافی ریه در کودکان

شایعترین پروپی که برای تصویربرداری سونوگرافی از ریه استفاده می شود ، شامل پروپ منجنی یا پروپ دارای آرایه فازی با فرکانس ۳٫۵-۵ مگاهرتز است . پروپ های خطی صرفا برای بررسی...

تشخیص تنبلی تخمدان با سونوگرافی

تشخیص تنبلی تخمدان با سونوگرافی

شاید شما هم در روند زندگی خود به اختلالات غیر طبیعی مانند از دست دادن دوره های قاعدگی، رشد موهای زائد مانند مردان، عدم بارداری و... را تجربه کرده اید. متأسفانه باید...

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی سینه

بهترین زمان برای انجام سونوگرافی سینه

زمان انجام سونوگرافی سینه سونوگرافی در حال حاضر، بهترین روش برای تشخیص کیست های پستان است که به صورت توده های توپر و سفت مشاهده خواهند شد. شاید اولین تصور خانم ها در...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *