سونوگرافی سروش » سونوگرافی » سونوگرافی واژینال در زمان پریود
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سونوگرافی واژینال در زمان پریود

سونوگرافی واژینال در زمان پریود

سونوگرافی واژینال

در سونوگرافی واژینال پروب با یک محافظ بهداشتی یک بار مصرف پوشانده می شود و به آسانی و خیلی آرام وارد واژن می شود . اندازه پروب متوسط می باشد و در حین دخول آن ناراحتی یا درد زیادی به وجود نمی آید . در سونوگرافی واژینال مسئولیت پروب این می باشد که امواج صوتی را با فرکانس خیلی بالا ارسال و بازتاب آن را دریافت کند . زمانی که امواج منعکس می شود تصویر سونوگرافی به وجود می آید . این سونوگرافی در قسمت های رحم – تخمدان ها- و اندام های لگنی انجام می شود. و معمولا حدود ۱۵ دقیقه زمان می برد.توصیه می شود برای انجام سونوگرافی واژینال مثانه خالی باشد.

سونوگرافی واژینال در زمان پریود

سونوگرافی واژینال در زمان پریود

احتمال دارد به دلیل داخل شدن پراب به بخش واژینال فرد احساس کمی ناراحتی و فشار پراب را داشته باشد . بعد از انجام واژینال ممکن است کمی لکه دیده شود اما جای هیچگونه نگرانی نیست چون این لکه خون به دلیل پاره شدن چند موی رگ خونی خیلی نازک در قسمت رحم می باشد که به رنگ صورتی قهوه ای کم رنگ می باشد در این صورت هیچ مشکلی نیست . اما اگر خونریزی قرمز پر رنگ بود و احساس انقباض در شکم داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید .

سونوگرافی واژینال زمان پریود

سونوگرافی واژینال را در زمان پریود هم می توان انجام داد . اگر تامپون قبل از سونوگرافی در داخل واژن باشد باید آن را خارج کرد . بانوان در هر زمان و حتی زمان پریود و در هر رده سنی  می توانند این سونوگرافی را انجام دهند . اما این در این صورت امکان پذیر می باشد که خانم باکره نباشد . این سونوگرافی در زمان پریود – بارداری – یائسگی صورت می گرد .

خونریزی در پریود هیچگونه تاثیری بر کیفیت انجام سونوگرافی ندارد و کاملا می توان نتایج را به خوبی تشخیص داد .

بعد از انجام سونوگرافی واژینال اگر توسط پزشک صورت  بگیرد بدون هیچگونه  فاصله زمانی نتیجه اعلام خواهد شد . اما اگر یک تکنسین این سونوگرافی را انجام دهد تصاویر آن ذخیره شده و رادیولوژیست آن را بررسی می کند .

سونوگرافی واژینال برای بیماری های سرطان تولید مثلی-کیست تخمدان-فیبروئیدها-عفونت لگنی – بارداری خارج از رحم – جنین سقط شده – جفت سر راهی – و اختلالات مادرزادی جنین انجام می شود .

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی خوب در تهران

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

سونوگرافی دیسک کمر

سونوگرافی  تخمدان پلی کیستیک  

هم چنین شما عزیزان می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر به گالری سایت مراجعه نمایید و یا در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و کانال تلگرام ما را دنبال کنید :

در خصوص اطلاعات سونوگرافی و یا جهت کسب نوبت می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس :  ۴۴۱۶۲۱۲۶
۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸

آدرس سونوگرافی سروش (سونوگرافی غرب تهران )

آدرس:بزرگراه ستاری جنوب، ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

 

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز

مقالات مرتبط

سونوگرافی تخمدان

سونوگرافی تخمدان

سونوگرافی تخمدان بی شک یکی از عمده ترین دلایل مشترک مراجعه دختران و بانوان به پزشک متخصص زنان درد در ناحیه شکم، بی نظمی ها در دوران قاعدگی و کیست تخمدان می باشد. پزشک...

از سونوگرافی رحم چه می‌دانید؟

از سونوگرافی رحم چه می‌دانید؟

سونوگرافی رحم و تخمدان بدین منظور انجام می شود که بیماری های رحم و ضمائم را مانند کیست تخمدان – سرطان رحم – سرطان دهانه رحم و .... را بررسی کند . یکی از روش هایی که می...

سونوگرافی ترانس واژینال

سونوگرافی ترانس واژینال

در سونوگرافی لگن در خانم ها اندام هایی مانند رحم ،عروق داخلی لگنی ،تخمدان ها و لوله های رحمی مشاهده می شود  و متخصص سونوگرافی بررسی می کند که آیا توده و یا به طور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.