سونوگرافی سروش » ماموگرافی » علائم غیر طبیعی در خانم ها
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

علائم غیر طبیعی در خانم ها

علائم غیر طبیعی در خانم ها

در کشورهای مختلف وجود پزشک خانواده باعث می شود علائم بیماری ها توسط این پزشکان شناسایی شده و با انجام سونوگرافی ها و آزمایش های مناسب مانند پاپ اسمیر ، چکاپ های دوره ای ، خیلی زود دوره های درمانی شروع شود .

متاسفانه در ایران آنطور که باید به معاینات دوره ای اهمیت داده نمی شود و پی گیری ها معمولا وقتی که بیماری حاد شده ، آغاز می گردد . در این بخش ما به توضیح بخشی از علائم غیر طبیعی می پردازیم که بهتر است بیشتر جدی گرفته شود .

خونریزی بعد از یائسگی

وجود بعضی موارد در بین خانم غیر طبیعی بوده و باید به آن اهمیت داده شود مانند خونریزی هایی که بعد از یائسگی در خانم ها ایجاد می شود ، خونریزی ها یکسال بعد از یائسگی طبیعی بوده اما بعد از آن نباید مانند دوران پریودی ، خونریزی داشته باشند . این موارد حتما باید با پزشک مشورت شود و در صورت لزوم سونوگرافی های لازم و آزمایشات انجام گردد . البته در اکثر موارد این خونریزی ها ، دلیل جدی ندارد و با دوره درمانی کوتاه برطرف می شوند ، اما در مواردی ممکن است این علامت نشان دهنده سرطان جداره رحم باشد و بیماری کانسراندومتر ممکن است خود را به این صورت نشان دهد .

سونوگرافی سروش

درد پریود های غیر طبیعی

پریود تا حدی دردناک است که با مسکن های تجویز شده توسط پزشک برطرف می شود . اما اگر درد هایی خارج از تحمل وجود داشته باشد و شخص را از کار و زندگی باز دارد ، باید حتما با پزشک هماهنگ شود چون می تواند نشانه های بیماری آنتی میوز باشد .

افتادگی رحم

در خانم های مسن تر به خصوص افرادی که زایمان های متعدد داشته اند ، ممکن است افتادگی رحم به وجود آید . علائمی که در این عارضه مشاهده می شود ، احساس وجود جسمی در بین پاهایشان بوده و یا احساس می کنند جسمی در حال افتادن و یا پایین آمدن است یا درد های گنگی در شکم و لگن حس می کنند و یا کمردرد دارند که این موارد طبیعی نیست .  عوامل ذکر شده درمان دارد و باید با سنوگرافی ها و بررسی های پزشکی علت آن مشخص شود .

به منظور انجام سونوگرافی خوب و دقیق باید به یک مرکز سونوگرافی خوب مراجعه نمایید .

جهت دریافت مشاوره از سونوگرافی سروش می توانید با شماره ۴۴۱۶۲۱۲۶ تماس حاصل نمایید .

پیچ اینستاگرام سونوگرافی سروش

درد های حین نزدیکی

درد های حین نزدیکی اگر برای شما آزار دهنده باشد باید با پزشک مشورت شود زیرا ممکن است به علت بیماری های مختلف مانند آنتی میوز باشد که باید برای تشخیص درست پیگیری های لازم انجام گیرد .

نشت ادرار

نشت ادرار هنگام فعالیت بدنی مانند خندیدن ، سرفه کردن طبیعی نیست و حتما باید به پزشک گزارش داده شود . خانم هایی که زایمان مکرر داشته اند ، در سن بالا ممکن است به این مشکل دچار شوند که با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش های مناسب ، درمان های درست شروع می شود .

نتیجه گیری

انجام سونوگرافی ها و آزمایش های دوره ای به شما کمک می کند از سلامت خود مطمئن شوید . همیشه اقدامات زود هنگام در برخورد با بیماری ها ، نتیجه بهتری را همراه داشته است .

دکتر زهره محمدزاده
دکتر زهره محمدزاده
تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن 25 دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز گذراندن دوره های متعدد سالیانه رادیولوژی در تهران و سایر شهرها

مقالات مرتبط

تشخیص سرطان سینه با سونوگرافی

تشخیص سرطان سینه با سونوگرافی

تشخیص سرطان سینه با سونوگرافی به چه صورت است؟ سونوگرافی پستان یک تست غیر تهاجمی است که به متخصص در تشخیص سرطان پستان و درمان بیماری کمک می‌کند. در این تست به منظور چکاب...

کیست سینه چه علائمی دارد؟

کیست سینه چه علائمی دارد؟

کیست سینه چه علائمی دارد؟ کیست سینه، کیسه هایی پر از مایع در داخل پستان هستند. آن ها یکی از مهم ترین دلایل ایجاد توده پستان ها هستند و می‌توانند در هر دو پستان ایجاد...

تفاوت سونوگرافی سینه با ماموگرافی

تفاوت سونوگرافی سینه با ماموگرافی

تفاوت سونوگرافی سینه با ماموگرافی در چه مواردی است؟ انجام ماموگرافی یا سونوگرافی سینه برای تشخیص زودهنگام سرطان سینه توصیه می‌شود. در مواردی که پزشک و متخصص با انجام...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *