سونوگرافی سروش » سونوگرافی » تخمدان پلی کیستیک
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک یکی از بیماری های شایع در بین بانوان می باشد که تشخیص به موقع آن باعث سرعت بخشیدن به مراحل درمان می باشد .

تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک

بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک از عوامل تاثیر گذار در باروری بانوان می باشد . این بیماری در بانوان بسیار شایع  است . بنابراین درصورت مشاهده علائم آن بهتر است به یک متخصص مراجعه نمایید تا با انجام سونوگرافی این بیماری را در شما تشخیص دهد .

علائم  تخمدان پلی کیستیک

چاقی

آکنه

رشد موهای زائد

گاهی نازایی

پریود نامنظم و تاخیر در آن

دلایل ایجاد تخمدان پلی کیستیک

تخم هایی که باید هر ماه در بانوان آزاد شوند اتفاق نمی افتد و در داخل تخمدان می ماند و به صورت کیست های ریزی حدود ۲ تا ۹ میلی متر در سونوگرافی نشان داده می شوند .

تشخیص تخمدان پلی کیستیک

یکی از روش های تشخیص تخمدان پلی کیستیک ، سونوگرافی می باشد . در این روش می توان به راحتی این مشکل را تشخیص داده و به درمان آن پرداخت .

عوارض ناشی از تخمدان پلی کیستیک

بیمارانی که به بیماری پلی کیستیک مبتلا هستند ، ممکن است دچار عوارضی مانند فشار خون بالا ، نازایی ، دیابت و … شوند .

درمان بیماری تخمدان پلی کستیک

اولین مرحله در این بیماری برای افرادی که دچار چاقی هستند ، کاهش وزن می باشد . با کاهش وزن مشکلاتی مانند موهای زائد ، آکنه ، فشار خون و … نیز کاهش می یابد .

بعد از کاهش وزن اگر نتیجه مطلوبی در روند آن مشاهده نشود ، باید سایر روش ها مورد بررسی قرار گیرد . در این مرحله اگر خانم که دچار این مشکل شده ، قسط بارداری نداشته باشد می توان از درمان های هورمونی به منظور تنظمی نمودن سیکل قاعدگی استفاده نمود . اما در صورتی که بانوان دچار مشکل نازایی شده اند ، می توان از طریق دارو های تحریک تخمک گذاری به درمان و رفع مشکل آن ها پرداخت . گاهی ممکن است جواب مناسبی از این روش حاصل نشود و از جراحی استفاده می شود .

سایر مقالات مرتبط به سونوگرافی :

سونوگرافی NT

سونوگرافی

سونوگرافی بیضه

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمد زاده سونوگرافی سروش در غرب تهران

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز

مقالات مرتبط

سونوگرافی تخمدان

سونوگرافی تخمدان

سونوگرافی تخمدان بی شک یکی از عمده ترین دلایل مشترک مراجعه دختران و بانوان به پزشک متخصص زنان درد در ناحیه شکم، بی نظمی ها در دوران قاعدگی و کیست تخمدان می باشد. پزشک...

از سونوگرافی رحم چه می‌دانید؟

از سونوگرافی رحم چه می‌دانید؟

سونوگرافی رحم و تخمدان بدین منظور انجام می شود که بیماری های رحم و ضمائم را مانند کیست تخمدان – سرطان رحم – سرطان دهانه رحم و .... را بررسی کند . یکی از روش هایی که می...

سونوگرافی ترانس واژینال

سونوگرافی ترانس واژینال

در سونوگرافی لگن در خانم ها اندام هایی مانند رحم ،عروق داخلی لگنی ،تخمدان ها و لوله های رحمی مشاهده می شود  و متخصص سونوگرافی بررسی می کند که آیا توده و یا به طور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.