سونوگرافی سروش » سونوگرافی بارداری » بهترین زمان انجام سونوگرافی آنومالی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

بهترین زمان انجام سونوگرافی آنومالی

بهترین زمان انجام سونوگرافی آنومالی :

سونوگرافی آنومالی جهت بررسی ناهنجاری های جنین می باشد که در دهه دوم بارداری انجام می شود ، با انجام آنومالی اسکن می توان ناهنجاری های جنین را تشخیص داد .

زمان انجام سونوگرافی آنومالی :

بهترین زمان انجام سونوگرافی آنومالی را در این بخش بیان می کنیم ، از هفته ۱۳ بارداری سه ماهه دوم بارداری انجام می شود بازه زمانی این سونوگرافی از هفته ۱۳ تا هفته ۲۸ بارداری می باشد ، در این بازه زمانی به وسیله سونوگرافی می توان به شکل دقیق بررسی اندام جنین را انجام داد .

دکتر محمدزاده توصیه می کند که بانوان در هنگام انجام این سونوگرافی همسرشان همراهشان باشد زیرا می توان به شکل کامل اندام جنین را مشاهده نمود .

روش های آنومالی اسکن :

  • آنومالی اسکن پایه
  • آنومالی اسکن پیشرفته
  • آنومالی اسکن با جزئیات

بهترین زمان انجام سونوگرافی آنومالی

جهت بررسی سر و مغز جنین ، حفره شکم ، کلیه ها و اندام ها و… متخصص زنان به مادران توصیه می کند که آنومالی اسکن را انجام دهند .

در صورتی که رادیولوژی هر گونه مورد غیر طبیعی را در زمان انجام آنومالی اسکن مشاهده نماید توصیه می نماید شخص اکوکاردیوگرافی را انجام دهد تا قلب جنین بررسی شود .

معمولا انجام این اسکن نیاز به ۱۵ الی ۲۰ دقیقه دارد ، در برخی از مواقع که نمی توان به دلیل قرار گیری جنین سونوگرافی را انجام داد بهتر است مادر کمی قدم بزند و مواد قندی نظیر شکلات را مصرف نماید تا جنین در موقیعت مناسبی قرار گیرد تا بتوان سونوگرافی را انجام داد .

در صورتی که در سونوگرافی آنومالی اسکن نیاز باشد که جزئیات بیشتری بیان شود ، نیاز به زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه ای است در صورتی که نیاز به اکوکاردیوگرافی قلب باشد مدت زمان انجام بیشتر می شود و معمولا تا یکساعت به طول می انجامد .

شما عزیزان می توانید جهت تعیین نوبت سونوگرافی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس:

۴۴۱۶۲۱۲۶، ۰۹۰۱۳۴۰۱۷۸۱

آدرس سونوگرافی سروش : آدرس:بزرگراه ستاری جنوب ،ابتدای بلوار فردوس غرب_بعد از تقاطع شهید ورزی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت سونوگرافی سروش

 

دکتر زهره محمدزاده

تحصیلات دکتری عمومی از سال ۱۳۶۴ لغایت ۱۳۷۱، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اخذ درجه دکتری عمومی در سال ۱۳۷۱ طرح لایحه خدمت نیروی انسانی در منطقه محروم کلات نادری خراسان، آذر ۱۳۷۱ لغایت ۱۳۷۳ دوره رزیدنتی تخصصی رادیولوژی سونوگرافی، بیمارستان امام رضا(ع)، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهر ۱۳۷۴ لغایت بهمن ۱۳۷۷ اخذ درجه دکتری تخصصی در رشته رادیولوژی سونوگرافی خدمت طرح ضریب K در شهرستان قوچان خراسان مرکزی گذراندن ۱۵ دوره بازآموزی کنگره رادیولوژی سونوگرافی انجمن رادیولوژی ایران از سال ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۹۴ گذراندن دوره های متعدد کنگره های بیماری زنان و مامایی و Breast گذراندن دوره ویژه ماموگرافی در تهران و مشهد گذراندن کنگره رادیولوژی شیراز

مقالات مرتبط

آزمایش آمنیوسنتز

آزمایش آمنیوسنتز

از ابتدا تا پایان دوران بارداری آزمایش های زیادی وجود دارد که بانوان باید انجام دهند. حال آزمایش آمنیوسنتز در همین دسته قرار داشته و در صورت داشتن عوامل و شرایط خاصی...

ساک حاملگی چیست و چه زمانی دیده می شود ؟

ساک حاملگی چیست و چه زمانی دیده می شود ؟

ساک حاملگی ساختاری است که جنین را احاطه کرده است. در واقع این ساختار نشانه بارداری است و در مراحل اولیه رشد جنین ضروری است. در صورتی که وجود نداشته باشد بارداری اتفاق...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.